Další pozitivní zprávy zvěstují světlou budoucnost legendární francouzské značky Alpine. V Francii vznikla dozorčí rada složená ze zástupců automobilky Renault a nové vzniklé Société des Automobiles Alpine Caterham.

Před nedávnem byla zveřejněna zpráva o znovuzrození značky Alpine a současném založení společnosti Société des Automobiles Alpine Caterham. Pro mnoho fanoušků rallysportu a značky Renault především, jistě velmi potěšitelná zpráva. Že se nejdnalo o pouhé plácnutí do vody, dokazují aktuálně zveřejněné informace.

Pod vedením prvozního ředitele značky Renault, Carlose Tavarese, vznikla nová dozorčí rada, složená z odborníků a osobností, majícíh ke značce blízký vztah. Úkolem dozorčí rady bude asistovat vrcholnému managementu obou společností Renault a Société des Automobiles Alpine Caterham při prosazování značky na trhu a sledování vývoj každého z nových modelů od první fáze až po uvedení do prodeje.

Členové rady byli vybráni s ohledem na jejich odborné znalosti, osobní zkušennosti s modely Alpine a vlastní angažovanost v historii značky. Podle usnesení se má rada scházet dvakrát v roce. Mezi jednotlivými členy figurují také legendy světové rally Michèle Mouton a Bernard Darniche.

Michéle Mouton a premiéra ve WRC v roli jezdce. Na Rally de Corse 1974 dojela dvojice Mouton / Arrii s Alpinkou A110 na dvanáctém místě absolutní klasifikace. Foto: Martin Holmes

Složení dozorčí rady

Členové za Société des Automobiles Alpine Caterham

Jean-Charles Rédelé (prodejce Renault a syn zakladatele značky, Jeana Rédelého)
Jacques Cheinisse (prodejní manažer and sportovní ředitel Alpine)
Jean-Pierre Limondin (bývalý inženýr značky zodpovědný za přípravu licenčních vozů Alpine)
Alain Serpaggi (bývalý jezdec rallye a testovací pilot značky)
Bernard Darniche (jeden ze „tří mušketýrů“, kteří pomohli značce k zisku World Rally Championship for Manufacturers v roce 1973)
Michèle Mouton (pilotka Alpine v letech 1974 – 1977)
Hervé Charbonneaux (sběratel vozů Alpine a účastník závodů historických vozidel)
Olivier Lamirault (prodejce Renault v Chartres, Francie, nadšený enthusiasta podporující značku účastmi na závodech historických vozidel)
Chris Vissher (prodejce značek Renault, specialista na Alpine a Renault Sport z Rotterdamu)
Tom Mautner (bývalý prodejce Renault a Alpine z Velké Británie, v současnosti sběratel)

Další členové rady za Renault, kromě již zmíněného Carlose Tavarese:

Philippe Klein, Christian Pouillaude, Bernard Ollivier, Jean-Jacques Delaruwière

Sdílet

O autorovi

Komentáře