Seriál IRC odstartuje v polovině ledna 2011 slavná Rally Monte Carlo. Favorité se na tento závod pilně připravují.

Nor Petter Solberg si na Monte odbude premiéru v seriálu IRC. Pro bývalého mistra světa to však bude už osmý start na tomto závodě. Samozřejmě novinkou bude speciál Peugeot 207 Super 2000 z dílen Peugeotu Sport.
„Na startu bude mnoho jezdců se zkušenostmi s vozy Super 2000. Ty mi bohužel chybí. Ale naopak proti nim budu mít výhodu v jezdeckých zkušenostech. Určitě budu na závod dobře připraven a poperu se o prvenství," doufá 36letý Nor, pro kterého je tahákem Monte i sto let od jeho prvního ročníku.
Petter Solberg se bude na závod připravovat začátkem měsíce na testech ve Francii.

Naopak další porci testovacích kilometrů má za sebou loni druhý Juho Hänninen, jenž povede na start plejádu vozů Škoda Fabia Super 2000.
„Jezdili jsme na suchém i mokrém asfaltu, pak na ledu i sněhu. Prostě jsme vyzkoušeli všechno, co náš může při Monte potkat. Vyzkoušeli jsme řadu kombinací pneumatik, tím získali důležitá data," popsal finský jezdec.
Poslední testy společně s dalšími piloty na škodovkách čekají finského jezdce na začátku ledna v Česku.

Do seriálu IRC se po anabázi v Belgii při Rally Monte Carlo vrátí i Chris Atkinson. V týmu Proton bude týmovým kolegou Švéda PG. Anderssona.
„Začínat sezonu na Monte bude vzrušující. Pro soutěžního jezdce je to určitá tradice, kterou letos opět obnovím. Čeká nás ale těžká soutěž. Nevíte, co vás čeká za každou zatáčkou. Rozhodovat bude volba pneumatik, proto bude důležitá optimální součinnost celého týmu," přiznal 31letý Australan.

Švýcar Florian Gonon bude na Monte hájit značku Subaru. S modelem N12 a spolujezdkyní Sandrou Arlettaz plánuje navázat na druhou příčku absolutně z evropské Rallye Int. du Valais, která se místy jela za podobných podmínek. Gonon bude startovat s imprezou Annie Spiers Rallye Teamu. Švýcarsko budou na slavném Monte dále reprezentovat Michael Burri a Stephen Rey.

Sdílet

O autorovi

Komentáře