530 koní uložených pod kapotou Nissanu Juke-R zařehtalo! Koncem listopadu by se měl tento vůz odebrat na testovací trať.

O unikátním konceptu Nissan Juke-R jsme již psali ZDE. V reportáži jsme se věnovali zrodu nejslinějšího crossoveru na světě. Vše podrobně představují přiložená videa. Jedinečný projekt spojil přednosti vlajkové lodi Nissanu modelu GT-R a populárního crossoveru Juke. Ne zrovna krásou oplývající malý Juke dostal to nejcenější od svého silného sourozence, motor o objemu 3.8 litru a výkonu 390 kW respektive 530 koní.

Transplantaci "orgánů" doplnili inženýři speciálním sportovním kitem, vše zabudováno ve speciálně postaveném rámu. Dílo se zdařilo dle plánu a nadupaný prcek poprvé zavrněl. I když to není asi ten nejlepší výraz. Tohle je vlk v rouše beránčím. Se vším všudy. Podstatné tedy zaznělo, pojďme se podívat na výsledek práce tý mu nadšených lidí s logem Nissan Technology Centre for Europe (NTC-E) a RML – Ray Mallock Limited.

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře