Jedna z největších legend motorismu, Lancia Stratos, ožívá ve velkém stylu. Před několika týdny proběhly médii fotografie New Stratosu a nyní šokuje tým kolem Michaela Stoscheka znovu.

New Stratos, ambiciózní soukromý projekt Michaela Stoscheka, se stal bezesporu jednou z největších motoristických senzací v letošním roce. Sotva byl následovník legendární Lancie Stratos představen, připravili autoři fanouškům a novinářům další překvapení. Především fandům rallysportu.

Realizační tým neponechal nic náhodě a představil New Stratos v designu Alitalia. Typicky žluté ráfky a dobové reklamy doplnil speciálními žlutými svítilnami. Ačkoli se jedná pouze o model, dosavadní vývoj projektu New Stratos dává tušit, že se tým nespokojí pouze s obrázky… Již delší dobu se spekuluje o malosériové výrobě. 25 kusů je však minimálním počtem ke splnění homologačních kritérí. Je tedy na zájmu potenciálních majitelů, zda podpoří New Stratos v návratu na závodní tratě.

New Stratos v provedení Alitalia 2010 vypadá fantasticky. Není však prvním pokusem redesignovat legendární Lancii. V roce 2004 na autosalonu v Ženevě překvapil tehdejší student londýnské Royal College of Art, Chris Hrabalek, svým školním projektem. Stejně jako nyní u New Stratosu, pohrál si Hrabalek (mimochodem také vášnivý fanda a sběratel originálu) s designem Alitalia. Porovnání Stratosů chystáme do rubriky Názory.

VIDEO z prezentace na okruhu Paul Ricard si můžete prohlédnout ZDE

Sdílet

O autorovi

Komentáře