V Mexiku (3. – 6. března) odstartuje letošní tažení Munchi´s Ford WRT. Federico Villagra společně s Jorgem Perez Compancem usednou do kokpitu Fordu Fiesta RS WRC

V rámci přípravy na úvodní vystoupení ve světovém šampionátu navštívil Federico Villagra sídlo společnosti M-Sport. V Cumbrii se seznámil nejen s vozem Ford Fiesta RS WRC, ale zároveň absolvoval první porci testovacích kilometrů. Test se uskutečnil na soukromých pozemcích v okolí týmové základny.

Munchi´s Ford WRT se zúčastní devíti závodů MS 2011. Po Mexiku se úřadující mistr Argentiny představí v Portugalsku, na Sardinii, v Argentině, na Akropolis, ve Finsku, v Německu, ve Francii a ve Španělsku.
Za Pereze Compance bude v průběhu sezony připraven zaskočit José "Pepito" Diaz, jenž byl také přítomen testu Villagry na britských ostrovech. Jorge Perez Companc se společně s týmovým manažerem Martinem Christiem podílel doladění finální přípravy pro Mexickou rally.

Jezdecké příjmení Perez Companc se brzy může na soutěžní tratě vrátit (v návaznosti na Luise Pereze Compance). O soutěžácký debut se tento víkend při argentinské soutěži Rally de Las Heras pokusí nejmladší z dynastie Pablo Perez Companc (nar. 11. 12. 1982). Pablo bude debutovat s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, s nímž v minulosti jezdil Federico Villagra (VRS).
Jeho předchozí motoristické aktivity byly spojeny s okruhovými závody (Indy Pro Series). Při závodě v Miami 2007 prožil těžkou nehodu, kterou odnesl zlomeninami obou dolních nohou…

Sdílet

O autorovi

Komentáře