Organizátoři LEGEND, přehlídky exkluzivních vozů předních světových značek, hned po pražské předpremiéře chystají první oficiální ročník. Do české metropole se LEGENDY vrátí v červnu příštího roku.

Předpremiéra motoristické slavnosti LEGENDY byla plná překvapení. Už webové stránky slavnosti naznačily, jakým směrem se akce bude ubírat. Pravou podstatu a záměr organizátorů však ukázala až samotná realizace. Ta proběhla bez nejmenších problémů. Výzmnamnou měrou se na výsledku podepsalo nádherné počasí. Přes padesát vozů bylo vystaveno v parku psychiatrické nemocnice Bohnice. Server RALLYLIFE.cz měl tu možnost a čest, zúčastnit se akce jako jeden z partnerů.

Charitativní přesah LEGEND

Psychiatrické nemocnici Bohnice byl věnován výtěžek z prodeje muffinů připravených cukráři hotelu KEMPINSKI ve výši 10.000Kč.

Osobnosti na LEGENDÁCH

V sobotu na předpremiéře slavnosti LEGENDY byly představeny zajímavé vozy všech druhů a stáří v čele s Mercedes-Benz 300SL Gullwing nebo rally speciály Lancia 037 a Ford Escort RS 2000 pilota Ladislava Křečka. Setkání nebylo jen o vozech, ale také o osobnostech. Pozvání přijali Břetislav Enge, Ladislav Křeček, Petr Bold a mistr České republiky v rally ve třídě 3 – Vojtěch Štajf.

Legendy českého motorsportu

Břetislav Enge „Je to velmi krásná akce a jsem velmi potěšen vysokou úrovní a kvalitou zpracování. Budu rád spolupracovat a pomáhat rozvoji LEGEND!"

Ve spolupráci s KHSA – Klubem Historických Sportovních Automobilů prezentoval své vozy šoumen Bepe Volta. Vedle dvou klubových Jaguárů XJS byly vystaveny obě Lancie 037 Rally a Delta HF ze sbírky Alessandra Pasqualeho. Tyto vozystartovaly poslední srpnový víkend na Star Rally Historic Zlín 2013.

Bepe Volta se Lanciemi

Jaký bude první ročník?

Na záludnou otázku odpověděl ředitel slavnosti a její zakladatel Lubor Kos:

"První ročník v červnu příštího roku bude v duchu představení mnoha krásných vozů, od starých veteránů, přes ameriky, závodní speciály až po současné supersporty. Na motocyklisty a současnou produkci také nezapomeneme. Diváci se mohou těšit na talk show s předními českými jezdci, jejich vyprávění bude jistě velmi poutavé a dále bude připravena exhibiční jízda, kde se rozezní motory… Již teď můžeme slíbit účast zajímavých vozů ze zahraničí a účast světových pilotů!" L. K.

Prolog se zdařil, ať žije první ročník!

První oficiální ročník LEGEND se uskuteční 14. a 15. června 2014 opět v anglickém parku areálu PL Bohnice, který svou rozlohou a vzhledem i dopravní dostupností vyhovuje požadavkům pořadatelů. "Možná se to nezdá, ale v metropoli není jednoduché najít takovou lokalitu, která by vyhovovala našim přísným kritériím. Proto jsme rádi, že i příští rok LEGENDY zaparkují znovu právě zde," říká Lubor Kos.

Video z příprav nultého ročníku LEGEND

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře