Projekt WRC Academy představuje pro mladé a talentované jezdce bránu pro vstup do kolotoče WRC. Orientaci na závodních tratích usnadňují jezdcům speciální zařízení Monit Rally Computers.

Tato malá krabička zajiˇšťuje posádkám nejnovější možnosti navigace a potřebné pomoci. Každý vůz Ford Fiesta R2, připravovaný pro WRC Academy britským M-Sportem, je vybaven zařízením MONIT T200.

"Monit Rally Computers představují ideální volbu pro Ford Fiesta R2," přiblížil obchodní manažer M-Sport Andrew Wheatley. "Toto zařízení vyniká malými rozměry a malou váhou. Nicméně největším přínosem jsou okamžité a velice přehledné informace pro posádku. Jednotka poskytuje například údaje o stavu paliva v nádrži, mapuje trasu a jeho obsluha je velice intuitivní a jednoduchá," dodal.

V ranných dobách rallysportu poskytoval palubní počítač, též nazýván tripmaster, údaje o vzdálenosti jedotlivých bodů na trati. Tím umožňoval psaní rozpisu a orientaci posádky při závodě. Dnešní kompjůtery umožňují především cenné informace pro posádky a tým. Ve srovnání s průkopnickými modely minulého století se jedná o zařízení z jiné dimenze. Jednotka instalovaná ve fiestách WRC Academy disponuje kromě odečtu vzálenosti také automatickými stopkami, již zmíněnou kontrolou stavu paliva, zaznamenává údaje o maximální rychlosti a vyhodnocuje výkonost vozu ve stanovém rozsahu.

Jednotky MONIT používá také Prodrive ve svých tréninkových vozech MINI Countryman. Kromě M-Sport a Prodrive nalezneme tato zařízení ve vozech připravovaných Ralliartem, svou kvalitu potvrdily také na maratonu Rally Paris – Peking.

MONIT podporuje WRC Academy

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře