Britská stáj MML Sports se loni prezentovala v Česku spoluprácí s Jaroslavem Melichárkem. Nyní chystá premiéry svých vozů Mitsubishi R4.

V nejbližších dnech představí své první vozy skupiny R4, homologované od 1. dubna. S jedním vozem se objeví Csaba Spitzmuller při maďarské Miskolc Rally (29. 4. – 1. 5.), o dva víkendu později usedne do speciálu britské provenience Jari Ketomaa při lotyšské Rally Talsi (14. – 15. 5.).
MML Sports je společně s italským Ralliartem jedinými producenty oficiálních komponentů pro přestavbu vozu Mitsubishi R4. V týmových dílnách jsou podle homologaci FIA zkompletovány dva vozy na bázi Lanceru Evo X.

Spitzmuller je dlouholetým zákazníkem MML Sports, Lancerem WRC se v roce 2008 stal národním šampionem. Nyní se vrátí do maďarského šampionátu s „desítkou“ ve specifikaci R4.
Na lotyšský závod má MML Sports také příjemné vzpomínky. Před dvěma lety tam představil vůz Evo X sk. N, nyní se vrátí do města Talsi v plné síle, s finskou hvězdou Jarim Ketomaa za volantem „er čtyřky“.

„Jste rádi, že už máme postaveny první dva vozy, navíc vnímáme zájem řady dalších zákazníků o přestavbové komponenty. Věříme, že Ketomův start bude nejen dobrou reklamou, ale zároveň nám jeho zkušenosti a poznatky pomohou k dalšímu vývoji vozu,“ věří ředitel MML Sports John Easton. „I když Ketomaa v Lotyšsku nikdy nestartoval, tamní tratě jsou hodně podobné Finsku, a tak věřím, že ukáže, jak konkurenceschopné Mitsubishi R4 může být,“ dodává.

Sdílet

O autorovi

Komentáře