Pod mizernou startovní listinu lednové Rallye Monte Carlo se podepsal také Prodrive. Jakkoli složitým obdobím nyní v británii procházejí, MINI zkrátka na nejslavnější rallye světa nemůže chybět.

Nedalo nám to a vzali jsme věc do svých rukou. Nyní můžeme fanouškům vyslat pozitivní signál – miník je připarven!

A ne ledajaký. RALLYLIFE ve spolupráci s agenturou INUA, magazínem RALLY a Českými rallyovými srdcaři připravil světový unikát. Letos představený MINI JCW Paceman ve specifikaci WRC!

MINI John Cooper Works Paceman je poslední novinkou automobilky. Kompaktní vůz disponuje pohonem 4×4 a vyšší světlou výškou. Svými vlastnostmi si tak řekl o nominaci do rallyového programu.

MINI JCW Paceman

Díky zmatkům a nejsnostem při uplatňování pravidel FIA jsme si vůbec nelámali hlavu s homologací. Síla proporcí čtyřkolového kupé musí obměkčit všechny komisaře. Zapomeňte na současný "autobus", teď přišel čas pro švihácký sporťák.

MINI JCW Paceman skica

Na rozdíl od Prodrive jsme nemuseli řešit nedostatek jezdců. Dávno před dokončením finální verze přikupovala asistentka další bloky pro zápis uchazečů. Jelikož čas neúprosně letí a do startu Monte Carla chybí necelý měsíc, bylo třeba jednat rychle. Nakonec se podařilo sestavit posádku zatím jediného exempláře. Stala se jí dvojice Olin Mokrej – Dani Kusák.

A nejedná se o žádnou nahodilou volbou. Olin Mokrej prošel kvalifikací díky příkladné a obětavé práci Špiona RALLYLIFE.cz a díky největšímu počtu špionských příspěvků nakoukne do nejvyšší ligy sotěžáckého sportu. Zbývající místo připadlo po zásluze Danimu Kusákovi, generálnímu adminovi a velvyslanci úspěšného projektu Čeští rallyoví srdcaři.

Olinovi, Danimu a všem čtenářům našeho serveru přejeme hodně zdaru do nové sezony, pevné zdraví, štěstí v životě i za páskou u trati. Úspěšný rok 2013 přeje za agenturu INUA s.r.o, provozovatele serveru RALLYLIFE.cz, Roman Fluxa.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře