Netradiční akci zorganizovalo na zkušební dráze nedaleko Příbrami české zastoupení Fordu. Po boku Martina Prokopa usedl mistr světa ve skifu Ondřej Synek.

Závěr roku byl pro Ondřeje Synka hektický. Nejprve získal na Novém Zélandu premiérový titul mistra světa, následně se mu 17. listopadu narodila dcera Alice. Tentokrát před zahájením ostré přípravy na novou sezonu využil nabídky značky Ford na svezení ve Fordu Fiesta Super 2000 Martina Prokopa.
Třetí muž letošního pořadí SWRC absolvoval s Ondřejem několik koleček, ve kterých ho zasvětil to tajů soutěžáckého sportu a schopností fiesty.
„Bylo to super. Něco takového jsem nečekal. V minulosti jsem jezdil na okruhu v Mostě v závodním trucku, ale tady to bylo úplně něco jiného, určitě mnohem zajímavějšího. Vůbec si nedokážu představit, že bychom jezdili někde v lese nebo na šotolině. Tady měl člověk jistotu, kdyby se vyjelo mimo trať, že skončí jen v hromadě sněhu. Ale kdyby to bylo mezi stromy, byl bych určitě víc nervózní," popsal své pocity Synek.

Český skifař letos nechyběl kolem tratí Rally Příbram a Pražského rallysprintu.
„Jsem obrovským příznivcem motorsportu, ve volném čase jezdím na motorce, mám rád i jízdu autem. Oba závody se mi hodně líbily, proto jsem byl rád za možnost usednou do soutěžního vozu," doplnil člen Dukly Praha, jenž se po nutné úpravě sedačky následně posadil i za volant. „Prostě bomba. Skvělý zážitek. I když místy jsem měl ruce spletené jako pletýnku," přiznal.

Ondřej Synek: "Vůbec si nedokážu představit, že bychom jezdili někde v lese nebo na šotolině."

Vizitka Ondřeje Synka
Narozen: 13. října 1982 (Brandýs nad Labem)
Výška / váha: 199 cm / 100 kg
Bydliště: Praha / St. Boleslav
Instruktor Sportu v Dukla Praha

Veslařské úspěchy:
1. místo MS Nový Zéland 2010
2. místo OH Peking 2008
Čtyřnásobný vítěz Světového poháru (2008, 2007, 2005, 2003)

Rekordy na trenažéru:
2000 m = 5:41:8, 6000 m = 18:17:5

Osobní partneři: Wustenrot, Alpine Pro, Timbeum, Sport Invest

Záliby: sport (všechny), film, hudba, auta, motorky, spánek

Oblíbené:
jídlo: knedlíky s vejcem
pití: pivo, coca cola
hospoda: U Buldoka
typ holek: nemám
barva: skoro všechny se mi líbí
kapela: Kabát, Tři Sestry
film: Kouř
činnost, když mám volno: motorka, spánek

Sdílet

O autorovi

Komentáře