Poslední léta se většina soutěžáků tradičně loučí se sezonou ve Slušovicích, jinak tomu letos nebylo ani v případě Martina Kouřila, který se zde představil se spolujezdcem Romanem Dřímalem v Mitsubishi Lancer Evo IX ze stáje Anvel Racing.

Při premiéře s tímto vozem v Uherském Brodě skončil Martin na výborném 11. místě absolutně a 3. ve třídě 3. Zeptejme se tedy, s jakým očekáváním do soutěže posádka startovala.

Martin : ,,Do soutěže jsem šli s tím, že se chceme hlavně pobavit a udělat radost divákům, takže na čas jsem rozhodně nejel. A rozbít auto v závodě ve kterém fakt o nic nejde by nebylo dobré“.

Soutěž, která byla situována do areálu Slušovické dostihové dráhy začínala okruhovou zkouškou dlouhou 7km, kde se posádka umístila na 15. místě absolutně a 7. ve třídě 3, ovšem jak bylo možné vidět, zde se zdrželi za vozem pomalejšího ze soupeřů – Tomáše Růžičky, jehož předjetí se nakonec povedlo, i když to bylo s notnou dávkou štěstí a situace vypadala docela nebezpečně, o tom však více poví sám jezdec.

Martin : ,,Dojel jsem ho ve druhém okruhu zrovna někde u vraceček. Myslel jsem, že mě uvidí a pustí. Ale nepustil. Vůbec o mně nevěděl. Předjetí jsem zvládl na první pokus v zátáčce před cílem a v tu chvíli jsem si vzpomněl na léta strávená za volantem motokáry.

Po tomto „incidentu“ tedy pokračovali dál v soutěži, na start RZ2 Podhoran, který sice svou délkou téměř 4km nevzbuzuje nějaký větší respekt, ovšem je to velmi úzká a uklouzaná zkouška, o čemž se Martin, jedoucí na slickách rovněž přesvědčil, výsledkem bylo opět 15. místo absolutně a 8. ve třídě 3. Po této RZ se posádka usadila na 15. místě absolutně a 7. ve třídě.

Po servisní pauze se posádky objevily opět na dostihové zkoušce, kde se Martin docela rozvášnil širokými smyky, ovšem v posledním kole přestal fungovat diferenciál a auto jelo jen se zadním náhonem…za těchto okolností bylo velmi těžké udržet auto na trati. Po několika polohodinách a hodinách se auto dostalo až do poslední zatáčky před cílem, kde ovšem po dalších hodinách a problémech s autem musel Martin auto definitivně odstavit. Tento poněkud smutný konec soutěžácké sezony však bral Martin celkem s nadhledem.

Martin : ,,Do jednoho z vracáků v posledním kole RZ 3 jsem přijel normálně jako v jiných průjezdech, ale auto se utrhlo jinak než mělo a přetočili jsme se. Bylo mi jasné, že je něco v nepořádku poté, co po rozjetí auto dělalo další hodiny. Jeli jsme pouze na zadní náhon a já po jisté zkušenosti s autem, se kterým něco je, nejedu už raději ani metr navíc.“

Sice se posádka nedostala až do cíle, ale myslím, že i při svém druhém startu v Mitsubishi zanechal Martin opět velmi dobrý dojem.

A co říci na závěr? :

Martin : ,,Mrzí mě každé odstoupení, které mě potkalo a ještě potká. Ale nedá se nic dělat. To je sport, a tak to chodí. Horší bylo odstoupení na Krumlově. Takže bych chtěl poděkovat týmu KRTZ za podporu, Milanu Galášovi, Ivo Vybíralovi, Michalu Večerkovi, všem v Anvelu a firmě Brzdy.cz za pěknou sezonu a zážitky. A v neposlední řadě samozřejmě také fanouškům. Přeji všem hezké a klidné Vánoční svátky a v příštím roce na viděnou“

Sdílet

O autorovi

Komentáře