Na serveru RALLYLIFE.cz jsme již představili designérskou rally vizi nejmenšího boleslavského modelu Škoda Citigo v pohárovém provedení R1. Magazín Auto Design & Styling ve svém aktuálním vydání „přidal plyn“ a odhalil vizualizaci na téma Citigo WRC.


Díky spolupráci s redakcí Auto Design & Styling tak můžeme na našich stránkách představit vizualizaci, která má především potěšit oko fandy motorsportu. Holt z malého velké neuděláš.

Škoda Citigo WRC

Škoda Citigo WRC

V září loňského roku byla odhalena podoba nejmenšího současného modelu značky Škoda. V říjnu se rozběhla výroba a v listopadu vedlo Citigo žebříček prodejů na českém trhu ve své kategorii. Malý model má před sebou budoucnost, ve které je letošní uvedení pětidveřového provedení, a v roce 2014 by mohl být představen elektromobil.

Škoda Citigo WRC

Ondřej Polomský, student konstrukčního a procesního inženýrství na Technické univerzitě v Ostravě, má za sebou několik úspěchů v designérských soutěžích a vytvořil studii Škoda Citigo WRC, jejíž podobu se rozhodl odhalit prostřednictvím magazínu AutoDesign&Styling. Barevné řešení závodního Citigo vychází z Fabií S2000. Toto je aplikováno na karoserii rozšířené z původních 1,65 m na 1,9 m.

Mohutný nárazník sice přidá pár centimetrů na délku, ale rovné 4 metry požadované pro WRC z 3,56 m neudělá, a ostré soutěžní Citigo tak pravděpodobně zůstane jen návrhem šikovného nadšence.

Škoda Citigo WRC

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře