Dvojčata Dan a Dean Catenovi, kanadští designéři tvořící pod značkou DSQUARED², představili speciál MINI, navržený pro charitativní projekt Life Ball na podporu prevence a boje s AIDS.

Bratři Catenovi přestavěli MINI Cooper S na speciál, určený pro dobrodružství v terénu. Recept je jednocuchý. Inspirovali se doprovodnými vozidly, které fanoušci motorsportu zanjí také z rally. Vytáhli blatníky, instalovali přídavné "rally" světlomety. V interiéru použili ochrané mřížky a zatmavená skla. Agresivní offroadový vzhled podrtrují velká kola, pneumatiky s hrubým vzorkem a u MINI nevídaná rezerva. Javorový list, obchodní známka designerské dvojice, zdobí boky MINIka a některé detaily v interiéru.

Jediný exemplář vznikl u příležitosti akce Life Ball. Největší evropská akce na podporu boje s AIDS se letos koná již po jedenácté. Značka MINI stála u zrodu této prospěšné aktivity. Od roku 2001 je u příležitosti konání Life Ball zhotoven vždy jeden unikátní model MINI. Svou troškou již přispěli návrháři věhlasných značek – Agent Provocateur, Donatella Versace, Diesel, Missoni, Gianfranco Ferré aj. Zpeněžením jedinečných MINI modelů získali organizátoři akce již více než půl milionu euro pro boj s HIV/AIDS.

"MINI je partnerem Life Ballu již 11 let. Každý rok ukazuje svůj kreativní potenciál, nadšení a zápal pro tuto skvělou akci. Letošní Life Ball MINI od dvojice DSQUARED² je toho nejlepším důkazem," uvedl zakladatel a hlavní organizátor akce Gery Keszler.

Life Ball MINI 2011

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře