Nový rekord v počtu účastníků padne o víkendu v Belgii. Ve startovní listině populárního podniku Legend Boucles de Spa 2011 figuruje více než tři sta startujících.

„Bude to malé mistrovství světa historiků," směje se ředitel závodu Pierre Delettre. Kromě tří bývalých mistrů světa (Ari Vatanen, Björn Waldegard a Stig Blomqvist), čtyř evropských šampiónů (Yves Loubet, Robert Droogmans, Patrick Snijers a Bruno Thiry) se na start postaví i řada známých osobností z jiných motoristických disciplín. Bývalí jezdci F1 (Eric Van de Poele and Patrick Tambay), mistři světa v Supermoto (Gérald Delepine and Eddy Seel), vítěz 24 h Le Mans (Romain Dumas) či Rauno Aaltonen, jenž dovedl Mini k vítězství v Rallye Monte Carlo 1967. Na poslední chvíli pořadatelé dohodli start Henninga Solberga (Ford Escort).

V této společnosti je těžké odhadovat favority, zejména pokud stávající podmínky zůstanou neměnné. Vypadá, že se soutěž odjede na suché trati, bez sněhu. Tento fakt favorizuje vozy Porsche 911. Zejména domácí hvězda Patrick Snijers pokukuje po devátém triumfu v tomto závodě, za volanty porsche se objeví i další Belgičané Francois Duval a Robert Droogmans. Vysoké ambice má i Marc Duez s Mazdou RX7 sk. B.

Bez ohledu na konečné pořadí, startovní listina nabízí množství zajímavých vozů. Lancii Stratos povedou Brit Steve Perez a Korsičan Yves Loubet, Bruno Thiry usedne za volant Citroënu Visa 1000 Pistes, Freddy Loix do Škody 130 RS a Thierry Neuville odstartuje s Peugeotem 104 ZS.

Závod odstartuje už dnes večer v okolí okruhu Francorchamps, zítra pokračuje od 9:30 h. Na programu je třináct testů pravidelnosti (140 km), s průměrnou rychlostí 80 km/h.

Sdílet

O autorovi

Komentáře