Letošní ročník populárního rallysprintu ve Slušovicích se uskuteční pod novým názvem 26. AUTO UH RALLYSPRINT KOPNÁ 2021. Generálním partnerem úvodního podniku jednodenních rallysprintů v České republice, který proběhne v termínu 21. – 22. května, se stala společnost AUTO UH. 

AUTO UH – nový generální partner rallysprintu

Multibrandová skupina AUTO UH patří v České republice mezi ty největší a nejdynamičtější skupiny, které se zabývají maloobchodním prodejem nových a ojetých vozů, servisem, opravami a dalšími doprovodnými službami, které s touto činností souvisí. Obchodní značka AUTO UH je na trhu poměrně mladá, avšak společnosti, které jsou její součástí, mají tradici již od roku 1993.

 „Jsem velmi rád, že jako skupina AUTO UH můžeme být nápomocni v uskutečnění tak tradiční akce, jakou Rallysprint Kopná bezesporu je. Věřím, že si závod užijí všechny posádky a soutěžní týmy. Pořadatelům přeji zdárný průběh soutěže až do cílové mety,“ říká Pavel Buráň, jednatel společnosti.

Auto UH Rallysprint Kopná 2021

Skupina AUTO UH působí v Uherském Hradišti, Starém Městě, Zlíně, Jihlavě a tvoří ji firmy ARAVER CZ (Volkswagen, Škoda, Seat, Cupra), EURO CAR Zlín (Volkswagen), AUTOSPOL Uherské Hradiště (Ford), AUTO Uherské Hradiště (Fiat, Jeep), HYUNDAI UH Jihlava a Staré Město, Auto Jihlava (autorizovaný servis Mercedes-Benz). Součástí skupiny jsou i prověřené ojeté vozy s garancí Das WeltAuto a Škoda Plus. Pravidelné technické prohlídky mohou zákazníci absolvovat v STK Vlčnov, odtahové a asistenční služby pak zajistí společnost B-CARS CZ s vozovým parkem patnácti odtahových vozidel. Součástí hlavního areálu v Uherském Hradišti jsou také hotel a restaurace Fabrika, plnička CNG a LPG a mycí centrum. Ochotný personál Vám zpracuje cenovou nabídku nejen na pořízení nových vozů, ale i na jejich servis, příslušenství, pojištění a výhodné financování.

Rallysprint Kopná 2019

Rallysprint Kopná 2021 – další závod bez diváků

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota nebudou vzhledem k epidemiologickým opatřením kvůli šíření nemoci COVID-19 zřizovat podél tratě rychlostních zkoušek divácká místa a soutěž je organizována za dodržení závazných hygienicko-protiepidemických podmínek pro konání akce.

„Soutěž se uskuteční bez přítomnosti diváků. Bohužel covid stanovil prostřednictvím ministerstva zdravotnictví a krajské hygieny přesné podmínky, za jakých lze motoristické podniky v současné době uspořádat. Má to pro nás velký dopad, neboť jsme pořádali Kopnou každoročně hlavně pro fanoušky. Organizovat rally bez diváků je proti naší logice, nicméně chápeme současnou nelehkou situaci a vyzýváme fanoušky, aby sledovali letošní ročník výhradně doma u počítačů nebo na displejích svých mobilů,“ pověděl Josef Minařík, předseda organizačního výboru a zástupce ředitele AUTO UH Rallysprint Kopná.

Fanoušci nebudou mít přístup na tři úseky rychlostních zkoušek a nedostanou se ani do servisní zóny u dostihového areálu ve Slušovicích. „Kopná je pro slušovický region značným přínosem ve všech směrech, přitahuje nejen početné startovní pole, ale rovněž velké množství diváků. Na druhou stranu musíme splnit vládní nařízení a žádáme diváky, aby je respektovali. Fanoušků si velmi vážíme a žádáme je, aby nám v současné nelehké době svou neúčastí pomohli, za což jim děkujeme. Záleží nám, abychom to zvládli, nebyli trnem v oku pro české rally a všechny další podniky se odjely. Pokud to situace dovolí, nejlépe s diváky podél trati,“ řekl Josef Minařík.

Vzhledem k vládním opatřením a nařízením se veškeré dění odehraje v uzavřeném prostoru servisní zóny kolem dostihové dráhy včetně technické přejímky. Ta proběhne i zásluhou vstřícnosti majitele Lukáše Čaly v Autoservisu Genovo. Kvůli nařízením byl zrušen tradiční slavnostní start a cíl na slušovickém náměstí.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře