Už v závěru loňské sezony se do popředí výsledkových listin začaly prodírat vozy Citroën DS3 R3T. Jarek Orsák si ho vyzkoušel na Monte, kompletace první „déestrojky“ na českém území finišuje v dílnách Gekon Racing.

Tým mechaniků kolem Tomáše Pletky přijela do Česka podpořit dvojice techniků Citroënu. Jejich úkolem bude kompletace a následné oživení speciálu Citroën DS3 R3T.

"Během prosince a ledna se k nám z Francie dostávaly kitové komponenty, bohužel trochu vázla příprava technických manuálů. Proto se v rámci dobrých vztahů Francouzi nabídli, že přijedou do Česka, aby nám se stavbou prvního vozu pomohly," říká Tomáš Pletka.

Do konce týdne tak bude vůz Citroën DS3 R3T v dílnách Gekon Racingu poprvé nastartován a funkčně odzkoušen.

"Díky této pomoci už budeme mít jasno při kompletaci druhého auta, které se v Česku objeví v druhé polovině února," dodává.

Už nyní je jasné, že jeden vůz bude většinu času trávit v polských službách. Druhý bude k dispozici k pronájmu a s největší pravděpodobností se objeví na vybraných závodech velkého mistrovství.

"Zatím nepočítám se startem na Valašské rally. Tento závodu bude úvodním podnikem Citroën Racing Trophy CZ, a tak se budu raději věnovat jeho organizaci. Věřím však, že na Šumavě ho už představím veřejnosti," doufá Pletka.

Sdílet

O autorovi

Komentáře