Bezpochyby největší hrdina (stále ještě) letošního ročníku Jänneru. Když se k fanouškům dostala informace, že místní borec Martin Fischerlehner s pětkovým lancerem zajel na úvodní rychlostní zkoušce druhý čas absolutně hned za Orsákem (po čtyřce dokonce vedl!!), většina začala otevírat program a mezi vizitkami jednotlivých závodníků hledala informace o tomto neznámém dravci.

Kromě vcelku nepodstatné zmínky o nejoblíbenějším jídle a pití jsme se mohli dozvědět, že Martin Fischerlehner je 35letý rodák z Freistadtu, člen Rallye clubu Mühlviertel a jeho dosavadním nejlepším výsledkem je vítězství kategorie dieselů na Jänneru 2006, tehdy ještě s fabií. Už v té době rozhodně nejezdil špatně a neztratil se ani při občasných startech s Audi S2 v posledních letech. Až „áčkový“ lancer po jeho krajanu Holzmüllerovi se však ukázal být vhodným náčiním k boji o vyšší příčky.

Řada lidí se Fischerlehnerův výkon na trati Jänner Rallye snažila shodit konstatováním, že hodně vydělával na pozdní startovní pozici, díky čemuž jel v úvodu na odtátém sněhu. Fischerlehner ale dokázal své postavení v první desítce udržet i ve druhých průjezdech, kdy se podmínky na trati srovnaly a druhá skupina startujících měla naopak nevýhodu v podobě tmy, nemluvě o obrovském množství vyházeného sněhu z krajnic. Domácí hrdina nakonec své snažení zakončil na úctyhodném sedmém místě absolutně, když o pozici v „top five“ přišel až opatrným výkonem na poslední (mlhou ztížené) zkoušce.

Pilot „áčkového myšáku“ ve druhé půli letošní sezóny nechyběl na několika soutěžích rakouského druholigového seriálu Austrian Rallye Challenge a ani zde se neztratil. Za zmínku stojí například pátá pozice na říjnové soutěži v Leibenu. Nyní však bude muset skousnout hodně nelehkou pozici. Zatímco na Jänneru 2010 mohl jen a jen překvapit, na nadcházející ročník odjíždí v nezvyklé roli černého koně…

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře