Trojnásobný mistr Evropy Kajetan Kajetanowicz se i v letošním roce objeví v seriálu WRC.


Sedm závodů a boj o titul

Odstartuje opět v kategorii WRC3 s nejnovější specifikací Škoda Fabia Rally2 evo, připravované španělským týmem RaceSeven a absolvovat by měl sedm soutěží. Podporovat jej bude “standardní” partner – společnost LOTOS. Jeho prvním startem bude Croatia rally, dalších šest závodů není v této chvíli ještě upřesněno.

“Kajto” se vrací jako jeden z favoritů na titul poté, co loni skončil třetí za Huttunenem a Bulaciou. Oba soupeři se však posouvají do kategorie WRC2. 

Pro Kajetanowicze to bude již čtvrtá sezóna ve WRC. Navigovat jej bude Maciej Szczepaniak.

“Čeká nás sedm závodů mistrovství světa a zdá se, že sezóna 2021 bude ještě náročnější, než ta minulá. Vybrali jsme si stejný typ vozu, který nás loni přivezl k třetímu místu. Fábii zcela důvěřuji, dokážu si ji výborně nastavit a její řízení je pro mě rutinou.” řekl “Kajto”.

Pochvalně se vyjádřil na adresu španělského týmu RaceSeven, který mu přináší tu nejlepší podporu a panuje v něm skvělý týmový duch.

Světlo světa spatřil, při oznámení smělých plánů pro letošní rok, i nový design jeho speciálu.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře