Nějak se nám ten svět stále nechce vrátit do stavu, který by se dal alespoň trochu označit za “normálno”. Díky tomu i v letošním roce “padá” jedna velká akce za druhou. V lepším případě jsou přesouvány na neurčito, v horším rušeny. Nejinak je tomu i v roztodivném světě rally.


Desátý ročník až v červenci 2022

Těžké rozhodování před sebou měli i pořadatelé jednoho z největších rally revivalů – Eifel Rallye Festival v německém Daunu. Už loni musel být desátý, jubilejní ročník, přesunut do roku 2021. Eifel Rallye Festival 2018

Ovšem čím více se blížilo datum, kdy muselo být rozhodnuto o konání či nekonání v roce 2021, bylo jasné, že jeho uspořádání v klasickém formátu se rovná utopii. Přišel tedy nepříjemný verdikt – termín desátého ročníku se posune o další rok.

“S těžkým srdcem jsme uskutečnili rozhodnutí, že pořádání jubilejního ročníku největšího pojízdného muzea historie rally, musíme odložit o dalších dvanáct měsíců,” konstatoval jeden z hlavních organizátorů Otmar Anschütz.

Eifel Rallye Festival 2018

“Náš festival je pořádán v těsném propojení mezi účinkujícími a diváky. Letošní vydání bychom nemohli uspořádat podle našich představ. V současné chvíli totiž neexistuje žádná záruka, že v červenci bude umožněn volný pohyb lidí mezi jednotlivými zeměmi. A to je jen špička ledovce. Není také bohužel možné jej přesunout do podzimního termínu. Hostitelské město Daun je totiž schopno nám poskytnout velkou část své infrastruktury pouze v prázdninových měsících” dodává.

“Ale nezoufejte, pokračujeme v přípravách a realizaci smělých plánů. Pevně věříme, že v roce 2022 společně oslavíme desáté narozeniny opravdu velkolepým způsobem!”

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře