První letošní svezení s Fordem Fiesta S2000 má Jiří Navrátil, pilot Interaction Ford Czech Rally Teamu, za sebou. O víkendu se představil na testovací RZ v Žiželicích.

Pořadatelé připravili velice příjemný podnik, který si svou organizací v ničem nezadal s klasickými soutěžemi. Přestože se jednalo především o jakýsi shakedown před začátkem sezóny, organizace fungovala na jedničku, kolem trati se sešlo celkem hodně diváků, byl k dispozici i výsledkový servis a účastníci dostali na památku krásné půllitry.

Interaction Ford Czech Rally Team využil této příležitosti také k drobné medializaci, když se za volant vozu posadil i novinář Jan Červenka, který tak měl možnost na vlastní kůži alespoň trochu okusit rallye z pozice pilota. V minulosti už absolvoval Pražský rallyesprint na sedadle spolujezdce ve voze Jana Kopeckého. Technika S2000 mu učarovala…

To Julda Gál tyhle typy akcí moc v lásce nemá, bere je jako nutné zlo a nadšení, které doslova prýštilo z Jirky Navrátila a Honzy Červenky byste u něj tentokrát hledali marně. Už aby začala sezóna a přetahování o desetinky na tratích rychlostních zkoušek, tam je Julda ve svém živlu!

Navratil - Gal

Jiří Navrátil

„Trať nebyla úplně čistokrevnou „erzetou", spíše jakousi diváckou speciálkou. Trochu mne mrzí, že tu nestartoval nikdo z domácí špičky, abychom měli přímé srovnání. I tak jsem si ale svezení užil a porovnání s Václavem Dunovským s Fabií S2000 a Václavem Kopáčkem se Subaru Impreza N4 je rovněž jakýmsi měřítkem."

„Musím říct, jsem velice mile překvapen organizací celé akce a musím pořadatelům vystřihnout velkou poklonu. Vstřícně reagovali na veškeré připomínky ze strany nás jezdců, poskytovaný servis byl na vysoké úrovni. Například aby nám pořadatel po akci poslal výsledky jsem zažil pouze ve FIA GT3 a na Rallye Legend v San Marinu. Někteří pořadatelé by se od těch v Žíželicích měli co učit."

„Jedeme stále nastavení po Martinovi a jsem s ním spokojený. Opět se mi ovšem potvrdilo, že není jednoduché naplno využít potenciál auta. S každým průjezdem jsem zrychloval, posouval brzdné body a nájezdové rychlosti, ale ani tak jsem neměl jedinou krizovou situaci, což jen ukazuje, že stále nejsem na limitu auta. Proto mám před Valašskou Rallye v plánu ještě jeden nebo dva testy, abych si na auto zvykl."

Celkové výsledky – 3. testovací RZ Žiželice

1. Jiří NAVRÁTIL – Jůlius GÁL Ford Fiesta S2000
2. Václav KOPÁČEK – Petr PICKA Subaru Impreza WRX STi
3. Václav DUNOVSKÝ – Stanislav KAFKA Škoda Fabia S2000

Sdílet

O autorovi

Komentáře