Nadcházející Rallye Šumava bude premiérou pro mladou posádku Jan Černý – Pavel Kohout a pro zatím stále ještě „mladé“ vozidlo Škoda Fabia R2 z dílen Impromatu.

Vystoupení Fabie R2 na Valašské rally i účast posádky Černý – Kohout v Portugalsku zanechaly dobrý dojem, a tak bude zajímavé sledovat, jak si tato kombinace dravého mládí a moderní techniky povede na Rallye Šumava. Honza Černý počínaje touto soutěží odjede celou sezonu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally a uvažuje i nad dalšími soutěžemi s novým vozem s okřídleným šípem ve znaku. Teď se ale všechna pozornost soustředí právě na start na Šumavě.

„Na Rallye Šumava jsem startoval zatím jen jednou a nedopadli jsme úplně slavně. Hned na Činovském okruhu nám loni praskla poloosa, a tak jsme se moc nesvezli. S tratí moc zkušeností nemám, ale budeme stejně psát nový rozpis a nevidím v tom velký handicap. S Fabií jsem se zatím svezl jen na šotolině, a tak se na první svezení na asfaltu moc těším. Podle toho, co jsem zatím měl šanci poznat, tak Škoda Fabia R2 je hodně dobrá motoricky i podvozkově. Právě podvozek se ještě bude nastavovat ve čtvrtek před startem při plánovaném testu," vysvětluje Honza Černý.

Na Rallye Šumava je v tuto chvíli přihlášena asi padesátka soutěžních posádek, z nichž zhruba polovina odstartuje s vozy s jednou poháněnou nápravou. Právě tato kategorie bude nejvíce zajímat Honzu Černého a jeho spolujezdce Pavla Kohouta.

„Pokud nebudeme mít nějaké technické problémy, tak je naším cílem vyhrát dvoukolky. Nemůžeme si dávat nižší cíle, když chceme na dobré úrovni závodit v Evropě i v mistrovství světa. Fábia je kvalitní auto a rádi bychom se na Šumavě poměřovali i s jezdci v absolutním pořadí. Přistupujeme k tomu opravdu zodpovědně a chceme se ukázat doma v co nejlepším světle stejně jako ukázat co nejlépe Škodu Fabia R2," uzavírá před startem Rallye Šumava Jan Černý.

Jan Černý jezdcem projektu Fabia R2

Jan Černý se spolujezdcem Pavlem Kohoutem letos závodí v mistrovství světa, konkrétně ve WRC Academy s vozem kategorie R2. Jako velmi vhodný doplněk tohoto soutěžního programu se tak jeví nová výzva, kterou má mladý jezdec před sebou. Bude dalším oficiálním jezdcem programu Škoda Fabia R2. Počínaje Rally Šumava usedne do nového vozu představeného na uplynulé Valašské rally a absolvuje s ním kompletní MMČR v rally. Honza Černý měl už možnost se s vozem krátce seznámit a dle jeho slov jde o velmi dobrý a konkurenceschopný vůz. Jezdec má s čím porovnávat, protože vozů kategorie R2 vyzkoušel už několik.

„Jsem moc rád, že jsme od pana Brůzla dostali šanci na závodění se Škodou Fabia R2. Bude to pro mě nová zkušenost být součástí takového týmu a podílet se na vývoji nového vozu. Zatím jsem s ním najel jen málo kilometrů, ale podle toho, co jsem měl šanci poznat, se jedná o hodně kvalitní auto. Zejména podvozek je skvělý a auto je hodně stabilní. Věřím, že budeme mít dostatek příležitosti k testování a na Šumavě se ukážeme v co nejlepším světle. Se Škodou Fabia R2 budu chtít zajet co nejlepší výsledek a ukázat, co v autě je. Sledoval jsem výsledky z Valašky a oba jezdci jeli se Škodovkou pěkně. Škoda odstoupení Míry Tarabuse, který za mě jeden závod zaskočil, protože se Valašská rally termínově kryla s Portugalskem. Se Škodou bych rád odstartoval i na některých zahraničních soutěžích. To je ale stále ještě v jednání," říká příbramský jezdec.

Sdílet

O autorovi

Komentáře