Popularita skupiny GT ve španělském šampionátu láká další výrobce. Speciály porsche či lotus nyní doplňuje japonská značka Infiniti. I když zatím jen v roli předjezdce…

Rally Villa Joyosa byla úvodním závodem, při kterém mohli španělští fanoušci kolem trati v roli předjezdce obdivovat speciál Infiniti G37 Coupe S. Tato aktivita vzešla ze spolupráce importéra japonské značky Infiniti a španělské motoristické federace, která se už v minulosti osvědčila na okruhových podnicích.

Do role předjezdce automobilových soutěží byl upraven model G37 Coupe S, který disponuje šestistupňovou manuální převodovkou, šestiválcovým motorem o výkonu 320 koní při 7 000 ot/min a kroutícím momentu 360 Nm při 5 200 ot/min.

Do vozu byla instalována ochranná konstrukce Vimesa, bezpečnostní prvky Sparco, komunikační a GPS vybavení. „Kupátko“ bylo dále osazeno tlumiči Bilstein, brzdovými komponenty Galfer, pneumatikami Michelin. Celou přestavbu provedla madridská firma Meycom.

Jednotný vůz bude na všech podnicích španělského šampionátu pilotovat bývalý mistr světa v závodech série Baja Marc Blazquez (jezdil s Nissanem), navigovat ho bude Salvador Belzunces.

Sdílet

O autorovi

Komentáře