Rally Calder, úvodní podnik australského šampionátu, přinesl triumf žhavé novince, speciálu Honda Jazz. Vítězem mezi dvoukolkami se stal Eli Evans.

Eli Evans dovedl k vítězství při premiéře v Australském šampionátu Hondu Jazz. Rally Calder ale provázely krušné podmínky a soutěž musela být zkrácena. Soutěž se uskutečnila v okolí okruhu Calder Park v Melbourne.

Evansova kolegu Marka Peddera zradil diferenciál. Obě hondy, oficiálně podporované australským importérem, byly připraveny italským týmem JAS Motorsport.

Mezi čtyřkolkami byl nejrychlejší Steven Shepherd s vozem Mitsubishi Lancer Evo 10.

Onboard Eli Evanse z RZ1:

 

Soutěž navíc poznamenala těžká havárie Ivana Thompsona s vozem Aston Martin V8 Vantage. Výsledkem jsou zranění pánve spolujezdce Karla Francise.

Havárie Ivana Thompsona s Astonem Martin:


Honda Jazz pro australský šampionát

Zajímavý speciál pro australský šampionát spatřil světlo světa v italském týmu J.A.S. Motorsport.

Bosch Australian Rally Championship je nově vypsán jen pro dvoukolky, což je příležitost pro vstup nových modelů. Jedním takovým bude speciál Honda Jazz, který byl postaven v dílnách úpravce soutěžních vozů značky Honda J.A.S. Motorsport. Tým se v posledních letech prezentoval v seriálu IRC s vozy Honda Civic Type-R (v minulosti Solá, Wilks aj.).

V Itálii byly postaveny dva vozy, byly použity vyzkoušené díly z Civicu R3. Zmíněný model však u FIA nebyl doposud ve specifikaci R3 homologován.

První testy proběhly před nedávnem za účasti Guye Wilkse v Toskánsku. Z Austrálie se jich zúčastnili Eli Evans a jeho nový týmový kolega Mark Pedder. Dohromady najezdili asi 400 ostrých kilometrů.

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře