Velký bratr Rallylegend v San Marinu představuje první detaily k pátému ročníku. Volný závod je otevřen moderním vozům, historikům i speciálům WRC. První jistou hvězdou je Harri Toivonen z Finska.

„Zemětřesení“ v Montalcinu

Ve srovnání s předchozími čtyřmi ročníky nezůstal kámen na kameni. S jedinou vyjímkou, kterou je místo konání populární šotolinové rally v toskánském Montalcinu. Pojďme ale popořadě.

Organizační tým kolem Vita Piarulliho, který stojí také za proslavenějšími Rallylegend v San Marinu, byl nucen řešit spoustu komplikací a jednu chvíli se zdálo, že Tuscan zmizí z rallyové mapy. Podnik však díky nadšení realizačního týmu žije dál. Byť s mnoha změnami. Tou první je termín 29. – 30. listopadu.

Otázkou je, jak obstojí „převlek“ závodu z rozkvetlého jarního kabátu do sychravejšího pozdě podzimního vydání.

Další velkou novinkou je otevření podniku moderním vozům. Fanoušci historiků však nemusí zoufat. Stejně jako v předchozích letech zůstávají kategorie Legend, návdavkem k tomu pak přibývá kategorie WRC.

Naopak beze změny zůstává centrum soutěže v Montalcinu. To je spolu se šotolinovými tratěmi, na kterých se v minulosti konalo MS v rally, zárukou vysoké kvality. Historie a tradice proslaveného vinařského reginu jde ruku v ruce s jezdeckými legendami, které k Toskáně již neodmyslitelně patří.

První letošní potvrzenou hvězdou je Harri Toivonen, bratr tragicky zelulého Henriho. Harri je velkým fanouškem toskánského závodu a letos se představí v originální Lancii 037 z Lancia Museum.

Tuscan Rewind – Registrace v San Marinu

Vstřícný krok naplánovali pořadatelé Toskány pro jezdce i novináře. V prostorách nadcházejících Rallylegend v San Marinu bude stan, kde je možné podat přihlášku na závod či provést akreditaci.

Program Tuscan Rewind 2014

Čtvrtek 27. listopadu
– seznamovací jízdy

Pátek 28. listopadu
– přejímky
– shakedown v okolí Tavernelle

Sobota 29. listopadu
– start I. etapy v 11:00
– Super Special Stage
– cíl I. etapy / Buonconvento 17:40
– ukončení I. etapy / Tenuta Ferragamo – Tuscan Bufet s možností ochutnávky místních specialit

Neděle 30. listopadu
– start II. etapy / Buonconvento 10:00
– cíl II. etapy / Montalcino 15:30

Kontakt: e-mail: info@tuscanrewind.com website: www.tuscanrewind.com fax: +39 0534 91580

Sdílet

O autorovi

Komentáře