Červený Jaguar E-type dvojice Pance – Ruthová se startovním číslem 20 na dveřích dominoval šestému ročníku South Bohemia Classic 2015.

Výsledky

South Bohemia Classic 2015 – výsledky absolutně (PDF)

Setinovou rallye na jihu Čech ovládli Albert Pance s Annou Ruthovou

Silný Jaguar E-Type Coupé z roku 1962 s pražskou posádkou Albert Pance – Anna Ruthová nasbíral v šestnácti testech přesnosti, které byly součástí více než 440 kilometrů dlouhé trati, pouhých 413 trestných bodů. Stejná dvojice dominovala také kategorii Mechanických stopek a celkovému hodnocení Classic Rallye Trophy, do něhož se započítávaly i výsledky z předešlé setinové rallye v Karlových Varech.

 Na druhém místě absolutního pořadí VI. South Bohemia Classic skončil se ztrátou 76 bodů mladší bratr vítěze Štěpán Pance, navigovaný ve voze Alfa Romeo Giulia Sprint GT Veloce (1967) tatínkem obou úspěšných soutěžáků Albertem Pancem starším. Bronz uhájila s tříbodovým náskokem před Tomášem a Dagmarou Fialovými manželská posádka Jiřího a Renaty Vítkových s MG A (1958).

Mezi youngtimery (vozidla vyrobená po roce 1985) v kategorii Exclusive kralovali na jihu Čech manželé Ondřej a Martina Kroutilovi s Toyotou Corolla AE86 z roku 1987, druhé skončily vítězky Dámského poháru Petra Cihelková a Lucie Svobodová (Lotus Elise 111R, 2005) a třetí pozici obsadila rodinná dvojice Šimkových (BMW 316i TC Baur 2, 1990).

Letošní South Bohemia Classic, do níž z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. odstartovalo během pátečního podvečera celkem 83 dvojic, zavedla účastníky do těch nejkrásnějších míst jižních Čech. Při sobotní šumavské etapě se díky návštěvě Kašperských Hor podívali i do sousedního západočeského regionu a poté projely také Německem a Rakouskem.

Slavnostní dekorování vítězů hostil Hotel Relax v Dolní Vltavici. Na břehu Lipna kromě kapely Black Tower vystoupil i jeden z nejlepších českých iluzionistů, bavič Radek Bakalář. Vítězové těch nejprestižnějších kategorií kromě jiných hodnotných cen získali hodinky od značky Victorinox za několik desítek tisíc korun.

Děkujeme posádkám, které se naší soutěže zúčastnily, velice si vážíme také podpory partnerů. Speciální poděkování si však zaslouží diváci. Těch se kolem trati sešlo možná i několik tisíc a vytvořili tak skvělou atmosféru, na níž budou zřejmě úplně všichni soutěžící ještě dlouho vzpomínat. A protože hned po slavnostním galavečeru jsme začali spřádat plány na příští rok, už nyní můžu prozradit, že sedmý ročník South Bohemia Classic se uskuteční opět po skončení letních prázdnin,“ uvedl ředitel jihočeské soutěže Pavel Kacerovský, která byla spolufinancována statutárním městem České Budějovice, slavícím v letošním roce 750 let od svého založení.

South Bohemia Classic se koná za běžného provozu a zúčastnit se jí můžou historická vozidla vyrobená do roku 1985 (třída Classic), část startovního pole pak tvoří majitelé novějších sportovních automobilů ve třídě Exclusive. V loňském roce zvítězila rodinná posádka Fialových s Austinem Healey 100/4 z roku 1956.

Info před startem

Z klasických soutěží k oddechovému závodění

Stále populárnější koncept láká také ostřílené soutěžáky. Ze zahraničních jezdců se setinových rally účastní pravidelně Matthias Kahle či norská legenda John Haugland. Loňský ročník South Bohemia Classic si vyzkoušel mimo jiné Vojtěch Štajf.

Trať South Bohemia Classic začíná získávat reálnější obrysy.

Setinová rallye, která se uskuteční ve dnech 4. až 5. září 2015 na jihu Čech, zavede soutěžní posádky i do rakouského a německého příhraničí a také sousedního západočeského regionu.

Díky výrazné podpoře města České Budějovice, slavícího v letošním roce výročí 750 let od svého založení, začne závod určený pro majitele veteránských a sportovních vozidel úderem páteční 19. hodiny v srdci jihočeské metropole – na náměstí Přemysla Otakara II. Komentovaný start doprovodí bohatý program včetně tematického koncertu kapely Swing Trio Avalon.

Z českobudějovického náměstí zamíří posádky do Hluboké nad Vltavou a poté do Kaplice, kde se jejich zastávka stane součástí Kaplických slavností. Poté projedou historickým centrem Českého Krumlova, města zařazeného na seznamu památek UNESCO, a budou pokračovat do cíle náročné noční etapy (120 km) v Hotelu Relax na břehu Vodní nádrže Lipno v Dolní Vltavici.

Sobotní „šumavská“ etapa zavede veteránské klenoty do atraktivních míst národního parku a bude měřit kolem 250 kilometrů. Po snídani se vydají do Rakouska a Německa, zpátky na české území se vrátí přes hraniční přechod Strážný a odtud pojedou přes Borová Lada, Kvildu a Modravu na polední pauzu s obědem na náměstí v Kašperských Horách. Odpolední návrat ze Šumavy nabídne průjezd přes Vimperk, hráz Husinecké přehrady a Prachatice zpátky do Dolní Vltavice.
Trať obou etap zpestří více než desítka testů přesnosti. Posádka, která je absolvuje s nejmenší odchylkou od předepsaného času, se stane vítězem soutěže. Jako hlavní cenu obdrží putovní pohár, který převezme na slavnostním galavečeru ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Relax.

Všichni zájemci o účast v VI. South Bohemia Classic 2015 najdou přihlášku na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz, kde se budou objevovat i další podrobnosti. Uzávěrku přihlášek do kategorií CLASSIC pro vozidla vyrobená do roku 1984 a EXCLUSIVE pro sportovní vozy vyrobené do roku 2015 pořadatelé stanovili na 12. srpna, počet startujících je kapacitou trasy omezen na 110.

Sdílet

O autorovi

Komentáře