Centrem letošní Jänner rally se opět stala architektonicky pozoruhodná hala Freistadter. Budova elipsovitého tvaru s dřevěnou střešní konstrukcí a dutými střešními prvky poskytla zázemí pro doprovodný program lednové soutěže.

Vstup do servisní zóny a zároveň do haly byl zpoplatněn. 5 éček. Co už… Po vstupu do haly mě hned zaujalo pódium, na kterém se střídaly soutěžní vozy, přijíždějící do servisů, s hudebními kapelami. Hudba byla hlavním zdrojem zábavy v době bojů na rychlostních zkouškách.

Po příjezdu do haly, moderátoři vyzvídali aktuální zprávy z posledních ujetých kilometrů. Pro přihlížející diváky byl k dispozici dostatečný počet židlí a stolečků k pohodlnému sledování show. V hale nechyběly ani atrakce, které táhly spíš mladší generaci. Z kokpitu Peugeotu 206 WRC jste si mohli vyzkoušet rally simulátor na počítačové hře. Rádiem řízené modely měly také svůj sektor a talentovaní vodiči těchto zmenšenin předváděli efektní podívanou. Pokud jste tohoto mumraje ještě neměli dost, na trenažéru kolostřešních kombinací jste si mohli nechat odkrvit palce u nohou a vyzkoušet opouštění auta na boudě.

Po nezbytném doplnění energie v provizorním, ale dobře zásobeném bistru jsme se mohli vydat na další porci diváckých zážitků u trati letošního Jänneru.

Připojené video je z roku 2008. Niki Glisic předvádí nekázeň na podiu Jänner rally.

Sdílet

O autorovi

Komentáře