Krátce poté, co byl oznámen termín konání dalšího ročníku festivalu rychlosti v Goodwoodu, oznámil Lord March hlavní moto této akce.

Goodwood Festival of Speed 2012 otevře své brány ve dnech 28. června až 1. července 2012. Měl by se nést v duchu hesla „Mladí střelci – zrozeni vítězit.“ Věnován bude všem mladým talentů, jezdcům, designérům, inženýrům a všem, kteří se díky nezlomnému úsilí, talentu a obrovské vůli po vítězství, stali prakticky přes noc hvězdami.

V historii motorsportu tvoří specifickou skupinu osobností, které svým přístupem zcela změnili zažitá pravidla. Do této elitní společnosti patří mimo jiné Bernd Rosemeyer a Mike Hawthorn, Emerson Fittipaldi a Lewis Hamilton, Mike Hailwood a Valentino Rossi. V rallysportu pak Henri Toivonen a Colin McRae. Někteří stihli zcela naplnit své poslání, kariéra jiných zhasla v době největší slávy. Těm všem bude věnován letošní Goodwood.

Poslední představení Colina McRae na veřejnosti na Goodwood Festival of Speed 2007 před jeho tragickou smrtí.

Také doprovodné akce slibují silný zážitek pro všechny fanoušky motorismu. Jednou z nich budou oslavy 60. výročí Lotus Engineering, v rámci kterých bude vystavena unikátní kolekce závodních speciálů znnačky Lotus.

Zakladatel Festival of Speed Lord March uvedl k nadcházejícímu ročníku: „Už se nemůžu dočkat, až opět uvidím tolik věhlasných jmen z různých oblastí motoristického sportu pohromadě. Je to kouzelný pocit, zažít je všechny společně v akci.“

Máte-li zájem zúčastnit se této velkolepé akce, pak je třeba si s předstihem zajistit vstupné. Stejně jako v předchozích letech budou vstupenky distribuovány pouze v předprodeji. Hlavní zpráva zní, s prodejem se začíná 29. října v 9:00.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách:

www.goodwood.co.uk

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře