Jedna z nejvýznamnějších motoristických akcí Evropa, autosalon v Ženevě, otevřel své brány. Mezi představenými novinkami najdeme také soutěžní speciály.

Značka Peugeot přivezla do ženevského Palexpa horkou novinku model 208 T16. Model v tradičních barvách Peugeot Sport dává vzpomenout mimo jiné na slávu legendární 205ky.

Mnohem větší rozruch ale způsobí novinka značky Hyundai. Korejský výrobce avizoval na konci loňského roku návrat do WRC. Na předchozí stopu Accentu WRC má navázat kompaktnější Hyundai i20. Vývojové práce řídí Michel Nandan, který se již v minulosti podepsal pod úspěchy týmu Toyota, či přivedl na tratě rally veleúspěšný Peugeot 206 WRC.

V Ženevě je přítomen také náš zahraniční kolega Martin Holmes, který s Michelem Nandanem připravuje rozhovor (oba na starším fotu).

Michel Nandan s Martionem Holmesem

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře