Federace automobilového sportu FIA přehodnotila homologační kritéria nastavená v sezoně 2012.

Výsledekem je zmírnění omezení pro homologace nových dílů určených pro vozy specifikace WRC. Stávající legislativa zakazovala schválení jakýchkoli inovací pro týmy, které nejsou přihlášeny v hodnocení MS. Změny v pravidlech umožňují nově provádět drobné technické změny (včetně tzv. žolíků) bez nutnosti být přihlášeným týmem.

Toto pravidlo stálo na pozadí zmatků a uspěchaných homologací prováděných BMW v sezoně 2012 na voze Mini JCW WRC. Výsledkem překotného procesu bylo mimo jiné "vynucené" založení Mini Portugal WRT.

V současnosti potvrdil jak Ford (prostřednictvím M-Sportu), tak MINI (prostřednictvím Prodrive), pokračování ve vývoji vozů Fiesta, respektive Mini JCW. U obou však panovala nejistota, zda prováděné úpravy bude možné použít jen pro specifikaci RRC (S2000), nebo i pro vozy WRC.

Ford ani Prodrive doposud nepotvrdili, zda se budou účastnit seriálu MS jako týmy. Uzávěrka pro registrace je 14. prosince. I když tato změna pravidel nemá přímý vliv na formování týmů pro sezonu 2013, zmírnění rozhodně zjednoduší a podpoří start privátních vozů Ford a Mini JCW WRC.

Sdílet

O autorovi

Komentáře