Pořadatelé Eifel Rallye Festivalu 2022 v německém Daunu hlásí plný stav. Všechna volná místa startovní listiny jsou zaplněna a mnoho soutěžních dvojic se svými historickými skvosty zůstalo “pod čarou”. 


Rally, to jsou také šoféři a mitfárové

Eifel Rallye Festival není jen unikátním setkáním originálních historických soutěžních vozů či jejich věrných replik. Svou nezastupitelnou roli tady má i účast významných osobností z řad jezdců a spolujezdců. Za devět ročníků festivalu se jich v Daunu představilo opravdu velké množství. Světoví či národní šampioni. Jubilejní ročník na tuto tradici samozřejmě naváže.

První hvězdná jména odtajněna

Největším šoumenem se zaručeně stane i v našich končinách dobře známý Matthias Kahle. Se svou Škodou 130 RS v livreji Monte Carlo 1977 dokáže na asfaltových silnicích vykouzlit mohutné smyky a přivést davy fanoušků k bodu varu.

Eifel rallye festival 2019

Svou účast přislíbili dva “olympionici”. Rakušan Rudi Stohl strávil v kokpitu “olympiády” (čti Audi), nejkrásnější roky své aktivní kariéry. Do Daunu přiveze originální Audi 90 Quattro “Safari” ze své soukromé sbírky.

Eifel Rallye Festival 2018

John Buffum bude muset do Německa cestovat z podstatně větší dálky. I přesto se americký multišampion na festivalu ukáže už podruhé. Wolf-Dieter Ihle pro něj připravil precizně zrestaurované Audi Quattro A2, Američanův vítězný vůz ze závodu do vrchu Pikes Peak 1983.

John Buffum - Audi Quattro

John Buffum – Audi Quattro

Belgický “univerzál” Marc Duez usedne do Fordu RS200 skupiny B.

Marc Duez Ford RS200 Belga

Marc Duez Ford RS200 „Belga“

Není jedno auto málo?

Jochi Kleint a Kalle Grundel v Daunu okusí pocit, jaký zažíval v době vlády ANO dvojministr Sony Havlíček.

Bývalý mistr Evropy Jochi Kleint bude nejprve řídit Ford Capri 2600 MkI. Jedná se originální vůz, se kterým v roce 1972 Walter Röhrl při Olympia rallye překvapivě prohnal Hannu Mikkolu a Jeana-Pierra Nicolase, než agregát Capri tři vložky před cílem vydechl naposled. Ford byl již v minulosti v Daunu vystaven, ovšem pouze ve fázi rozpracování. Po několika letech precizní práce restaurátorské je ale v plné kondici a připraven na demonstrační jízdu.

Röhrl Kleint Ford Capri

Ford Capri 2600 MkI ©TopGear

Kleint se ukáže také za volantem Opelu Ascona Gr.B, se kterým vybojoval v roce 1979 titul mistra Evropy.

Švéd Kalle Grundel osedlá dvojici speciálů skupiny B. Prvním z nich bude Peugeot 205 Turbo 16, autentický exemplář, se kterým vybojoval, po boku se spolujezdcem Peterem Diekmannem, německý rallyový titul v sezóně 1985.

Kalle Grundel Peugeot 205 Turbo 16

Grundel/Diekmann – Peugeot 205 Turbo 16 ©McKlein

Druhým “béčkem” je pak Ford RS200 s registrační značkou “B200 XVX”, se kterým urval páté místo v britské Lombard RAC Rally 1986. A vrabci na střeše si cvrlikají něco o tom, že vedle něj usedne i tehdejší spolujezdec Benny Melander.

Ford RS200 Gr.B "B200 XVX"

Ford RS200 Gr.B „B200 XVX“ ©Bonhams

Pořadatelé pokračují v jednáních s dalšími významnými jezdci a spolujezdci. Lze tedy předpokládat, že v blízké době “vystřelí” v některé z dalších tiskových zpráv nová, zvučná jména, která se v červenci v Daunu zhmotní ve skutečné osoby.


Program Eifel Rallye Festival 2022

Čtvrtek – 21.07.2022
15:00-19:00 – Shakedown, Bodenbach
20:30 – Welcome party s promítáním filmů Helmuta Deimela, Daun

Pátek – 22.07.2022
8:00 – Technické přejímky, Daun
11:00-12:00 – Autogramiáda, Daun
14:20 – Peugeot Super Stage se šotolinovou pasáží, Demerath-Steineberg
19:30 – proWin divácký okruh, Demerath-Winkel

Sobota – 23.07.2022
8:30-17:00 – Rychlostní zkoušky v oblasti Vulkaneifelu
19:30 – Galavečer s předáváním cen, Daun

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře