Nejtalentovanější čínský jezdec 26letý Liu Cao Dong 8. června tragicky zahynul v rodné Číně. Podle neoficiálních zpráv se tak stalo po svatbě jeho přítele ve městě Chengdu a v pozadí incidentu byl alkohol.

Liu Cao Dong byl úřadujícím čínským šampionem, závodil v týmu KST s Mitsubishi skupiny N. V roce 2010 startoval na světové Wales Rally GB s Fordem Focus WRC týmu Stobart.

Tragédie zasáhla Davida Higginse i jeho spolujezdce Ieuana Thomase, kteří v Číně působí:

Ieuan Thomas: „Tým KST loni opanoval seriál týmů v čínském šampionátu. Donga jsem znal asi šest let, kdy jsme působili na čínské půdě. Byl velmi přátelský, často jsme se po našem příjezdu potkávali. David s ním pravidelně hrával golf. Pamatuji si, když spolu hráli poprvé, David přišel a říkal, že Dong hrál skoro jako Tiger Woods! Čína ztratila jednoho z nejlepších jezdců, byl čtyřnásobným šampionem. Zvláštností je, že jako jediný používal anglický rozpis. Spolujezdcem mu byl Australan Anthony McLaughlin."

David Higgins: „Rallysport přišel nejen o skvělého jezdce, ale zejména charakterního člověka. Během let jsem se stali dobrými příteli, postupně jsem pozoroval jeho jezdecký růst. Zpočátku byl hodně plachý, ale posléze s ním bylo hodně srandy. Byl velmi soutěživý typ ve všem co dělal."

Sdílet

O autorovi

Komentáře