Skoda Fabia WRC Delimax Design

100% jedinečné

Delimax team představil svého druhu unikátní řešení polepu soutěžního vozu, které u nás nemá srovnání. Jedinečné spojení výtvarného umění a soutěžácké techniky ve službách marketingu je svým způsobem světovým unikátem. Mňam!

Nebylo to poprvé, co posádka Delimax teamu převlékla škodovku do originálního kabátu. V pořadí třetí design však o délku parníku předčil ty předešlé. K úplnému pochopení krátké ohlédnutí do historie společnosti Delimax a.s.

Společnost Jan Varmuža (viz nápis na ponorce na bocích fabie) byla založena v roce 1913 v Hodoníně, v místě současného areálu společnosti. Po revoluci byla továrna na zpracování mořských ryb vrácena původním majitelům. V polovině roku 2006 se společnost Jan Varmuža transformovala na společnost DELIMAX, a.s. Společnost prodává své výrobky pod značkami Varmuža a St. Johann, ale také vyrábí pro privátní značky především obchodních řetězců. Téměř většina produkce je distribuována vlastní kamionovou dopravou.

A právě dvojice nákladních souprav značky Mercedes – Benz z limitované pětisetkusové série posloužila jako zdroj inspirace. Svého druh jedinečné vozy v černém a bílém provedení povýšily na úroveň uměleckého díla ilustrace malíře Tomáše Bíma. Výsledkem přátelství Tomáše Bíma a Jana Varmuži je unikátní mobilní galerie „mořských plodů“, které nalezly cestu až na karoserii vozu WRC.

Oproti sprintu v Jeseníkách vylepšili kluci celkovou estetickou hodnotu konceptu o sadu černých kol na Valdově „bílé straně“. K dokonalosti chybí už jen bílé a černé provedení kombinéz.

Realizace polepu – převleku – se ujala vsetínské firma Trieste a.s.
Autorem fotografií je Martin „Houska“ Husár.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře