Včera odstartoval 33. ročník Rally Dakar. Spolu s dalšími účastníky odstartovala v kategorii motocyklů také sympatická Švédka Annie Seel. Rally princezna s více než dvěma desítkami prodělaných zlomenin.

Tato sympatická seveřanka nebudí na první pohled dojem urputné a tvrdé bojovnice. Zdání však klame. Za svou kariéru dokázala "nasbírat" více než 20 zlomenin. S většinou z nich dokázala dojet do cíle. Na kontě má Annie Seel 17 offroad závodů, kromě Dakaru také World Cup Rally Dubai a Tunis, Rally Patagonia – Atacama, Rally ORPI Maroc, aj.

Dakar 2009 – Přežila jsem
Asi nejlépe se nám představí Annie příběhem z Dakaru 2009. „Na Dakaru se boj s časem změní v boj o život velice rychle. U mě se tak stalo v páté etapě. Prodělala jsem velmi ošklivý pád, při kterém jsem si málem zlomila vaz. Přední blatník nějak zachytli za kolo a okamžitě mě poslal přes řídítka. Přistála jsem v plné rychlosti přímo na obličej. Jakmile se usadil prach, první mou myšlenkou bylo, zda jsem celá a zda jsem stále naživu. Měla jsem štěstí, odnesl to jen zlomený nos. Přilba byla na odpis, celá přední část chyběla. Hodinu mi trvalo dát motorku do pojízdného stavu. Ale jízda s ohnutými řidítky když krvácíte… Díky rozbité přilbě jsem měla za chvíli tvář plnou prachu." Na dokreslení nezlomné povahy této amazonky:

Rally Dubai 2000 – 49. místo, závodila se zlomenou levou nohou
Rally Tunisia 2001 – 39. místo, závodila se zlomeným pravým zápěstím
Rallye Dakar 2002 – 54. místo (1. mezi 400cc) – zlomená ruka a pohmožděné steheno (viz. obrázek v galerii)

Nyní bude Annie spolu s týmem Meca’System obhajovat v Buenos Aires své loňské dakarské vítězství. Po několika dnech příprav, které vyvrcholily technickými a administrativními přejímkami, odstartovala popáté vstříc dakarskému dobrodružství.

Annie Seel: Lidé si nepamatují zbabělce!

"Kromě obrovského nadšení se cítím trochu víc nervózní než obvykle. Po vítězství na loňském Dakaru mám za sebou velmi dobrý rok. Mimo jiné 15. místo v Australasian Safari Rally a stříbrnou medaili v Nordic Enduro Championship," komentuje Annie výsledky v uplynulé sezoně.

A dodává: "Slyšela jsem zvěsti, že letos bude Dakar mimořádně těžký s několika technickými a opravdu náročnými etapami. Z minulosti vím, že každý dokončený den znamená zkušenosti pro dny nadcházející. Klíčem k úspěchu bude po celý závod udržet stroj, myšlenky a tělo na trati…," shrnula sympatická Annie.

Fakta ke startu:
St. číslo: 56
Motocykl: 525 KTM Super rocket Evo II
Team: Meca’System

Annie Seel

Narozena: 5. září 1968
Výška: 163 cm
Váha: 54 kg
Bydliště: Täby, Stockholmu, Švédsko
Práce: Marketingová společnost Happy Industries a průvodce pro Moto Aventures
Rodina: přítel
Počet zlomenin: +25
Charakteristická vlastnost: tvrdohlavost, nikdy se nevzdát
Koníčky: motorky, snowboarding, lyžování, potápění, cestování a dobrodružství
Sportovní aktivity: jízda na kole, běh, posilovna
Chce se stát: herní postavou jako je Lara Croft.
Motto: "Nikdy nezestárnout" a "Lidé si nepamatují zbabělce"

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře