První vystoupení speciálu Dacia Lodgy Glace skončilo ve francouzském Val Thorens podiovým třetím místem. Skvělého výsledku dosáhl jezdec Team Dacia, Evens Stievenart.

Val Thorens ve Francii bylo místem úvodního závodu Andros Trophy. Díky složitým povětrnostním podmínkám a nedostatku sněhu byl závod mnohem náročnější. Přesto byla trojice pilotů v barvách Team Dacia, Alain Prost (8. místo), Nicolas Prost (21. místo) a Evens Stievenart (3. místo), vidět. Nejnovější sportovní nářadí pro boje na ledových oválech, Dacia Lodgy Glace, potvrdila svůj potenciál a při svém prvním ostrém představení nezklamala.

Podmínky na trati prověřily celé startovní pole. První závodní víkend sezony přinesl týmu Dacia mnoho cenných poznatků. Z pohledu hodnocení jezdů napověděl závod ve Val Thorens, že v bojích o stupně vítězů si to může pravidelně rozdávat až 10 jezdců.

Evens Stievenart: "Stále jsem myslel na to, že jsem na ledě. Do budoucna to chce agresivnější "závodní" přístup. To je pro mě hlavní ponaučení z prvního závodu. Přesto jsem dokázal bodovat, což je pozitivní. Získal jsem také cenné informace o možnostech vozu. V průběžném hodnocení Trophée Andros mi patří třetí příčka, což je fajn. Nadále však budeme pracovat jako tým. Cílem je umožnit Alainu Prostovi držet krok se špičkou."

Pořadí Andros Trophy po prvním kole:

1, Olivier Panis (Skoda Fabia), 150 bodů
2, Jean-Philippe Dayraut (Mini Countryman), 147
3, Evens Stievenart (Dacia Lodgy Glace), 144
4, Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio III), 143
5, Franck Lagorce (Skoda Fabia), 142
6, Pierre Llorach (Renault Clio III), 141
7, Benjamin Rivière (Skoda Fabia), 136
8, Alain Prost (Dacia Lodgy Glace)

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře