Japonský výrobce Subaru potvrdil svou účast na letní akci Cholmondeley Pageant of Power, největší oslava síly a rychlosti ve Velké Británii, kde představí limitovanou edici Cosworth Impreza STI CS400.

Subaru Cosworth Impreza STI CS400

Unikátní vůz z limitované série, vymazleným inženýry z Cosworth, disponuje přeplňovaným motorem o fantastickém výkonu téměř 400 koní. Během akce usedne za volat někdejší britský rallyový šampion Mark Higgins, který nedávno zajel s vozem Subaru Impreza WRX rychlostní rekord na okruhu TT Isle of Man.

Vytuněná čtyřkolka od Subaru bude startovat ve vybrané společnosti mnohem exotičtějších sprinterů. Na trati s délkou necelých 2km si to rozdá s vozy Ariel Atom V8, Lamborghini LP570-4 Performante, McLaren MP4-12C a Noble M600.

Higgins se pokusí překonat rekord

Během třídení akce bude mít možnost více než 50 000 diváků možnost sledovat, zda Higgins zlomí dosavadní rekord okruhu, který činí 62.68s a pod který se loni podepsal speciál Lamborghini Gallardo Superleggera LP570-4.

Kromě Higginsovy „ostré“ verze budou k dispozici divákům dva další exempláře, které si budou moci prohlédnout v padoku. Smysl akce shrnul marketingový ředitel Subaru UK, Kenyon Neads: „Účast na Cholmondeley Pageant of Power je tím nejlepším způsobem, jak představit spojení dvou ikon motorsportu, značek Subaru a Cosworth. I když útok na dosavadní rekord nebude vůbec jednoduchou záležitostí, věříme, že Subaru svede vyrovnaný souboj se „supercar“ elitou.“

2011 Cholmondeley Pageant of Power bude probíhat ve dnech 15. – 17. července v Cholmondeley Castle, Malpas, Cheshire.

Pokud by se našel zájemce, pak zmiňovaná impreza je k mání u všech dovozců Subaru. Zdroj uvádí cenu ve Velké Británii, která činí nicotných £49,995.

Sdílet

O autorovi

Komentáře