17. července se zavřely brány přehlídky závodní techniky s názvem Cholmondeley Pageant of Power.

Fotogalerie
Kompletní výsledky (pdf)

Bezprostředně po skončení letošního ročníku, v pořadí čtvrtého, slíbili pořadatelé zahájení příprav na rok 2012 a s mnohem větší parádou. Letos poprvé byl další z britských festivalů rychlosti rozdělen do tří dnů. Komerčně vypiplaný Goodwood tedy získal mnhem lidovější konkurenci. Za finančního přispění tří největších sponzorů, značek Bentley, Jaguar a Ford, měly desetisíce diváků možnost shlédnou řadu unikátních závodních speciálů v různých kategorích. Kromě motocyklů, okruhových vozů, supersportů a speciálů startujících na proslulém Le Mans, zařadili organizátoři letos poprvé do programu kategorii rally vozů.

Rally Stage

Rally Stage se stala pódiem pro téměř 30 vozů skupiny B. Tyto stejně jako účastnící dalších kategorií změřily síly na 1.2 mil dlouhém okruhu. Loňský rekord zůstal především díky přeháňkám zkrápějícím trať nepřekonán, přesto držitel nejrychlejšího času z roku 2010, Nikki Faulkner, zajel i letos nejrychleji ze všech měřených účastníků. Nejvyrovnanějším soupeřem Faulknerově Lamborghini LP570-4 Performante byl někdejší britský rally šampion a účastník mistrovství světa, Mark Higgins. S mnohem "civilnější" technikou, Subaru Impreza Cosworth STI CS400, byl na mokrých tratích nabušenému Lamborghini vyrovnaným soupeřem.

Mark Higgins - Cholmondeley PofP 2011

Téměř povinná byla vzhledem k sponzorským vazbám značky Bentley účast pro světovou rally star Juhu Kankkunena. V nabitém programu přicestoval Juha na Cholmondeley z předchozí akce v Goodwoodu.

Juha Kankkunen - Cholmondeley PofP 2011

Specialitou, která se na podobných akcí vidí jen stěží, byla simulace válečného nasazení jednotek British Army a leteckých RAF, které operují v Afghanistánu. Na přilehlé vodní ploše areálu demonstrovaly svou rychlost také závodní čluny a nad hlavami diváků předváděli adrenalinové kousky piloti leteckých speciálů včetně historických dvouplošníků a helikoptér.

 

Cholmondeley Pageant of Power 2011 v číslech:

– více než 1200 vozidel bylo vystaveno v areálu závodiště
– 175 závodních vozidel a motocyklů odstartovalo na okruhu Cholmondeley
– navzdory deštivému počasí navštívilo akci více než 50 000 diváků

"I přes občasné intervence notoricky nespolehlivého letního počasí v Británii, překonala letošní akce všechna naše očekávání," řekl James Hall, ředitel závodu v Cholmondeley. "Přidali jsme jeden den, představili nové atrakce, mezi nimi více unikátních automobilů, motocyklů, lodí, letadel a vrtulníků. Zpětná vazba je fantastická a díky našim sponzorům, příznivcům a celému týmu se nám podařilo navázat na britské akce podobného chrakteru. Již nyní pracujeme na dalším ročníku a již nyní mohu slíbit další překvapení a zpestření na této akci. "

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře