Rally Mille Miglia si Jan Černý a Pavel Kohout zapíší zlatým písmem do svých tabulek úspěchů s Citroënem DS3 R3T.

Jan Černý s Pavlem Kohoutem v sobotu ráno vyrazili vstříc dalším ostrým kilometrům rychlostních zkoušek Rally Mille Miglia, soutěže zařazené do FIA Mistrovství Evropy rally. V první etapě se české posádce startující s vozem Citroën DS3 R3T dařilo, ale v poslední RZ klesli na třetí místo v pořadí vozidel s pohonem jen předních kol. Do druhé etapy byl tedy cíl jasný. Posunout se opět na druhé místo a snažit se co nejvíce stáhnout ztrátu na vedoucího Itala Campedelliho.

Hned v úvodu dne se Černému – Kohoutovi podařilo dostat na kýženou druhou příčku, a když pak na nejdelší rychlostní zkoušce soutěže přišel technický problém dosud vedoucího jezdce dvoukolek, nabídnutou šanci využili, a až do poslední rychlostní zkoušky vedení udrželi. Zmíněná nejdelší RZ v soutěži by se dala nazvat jako pohřebiště favoritů, neboť technické problémy či zaváhání zde postihly mnoho jezdců ze špičky. Radost v cíli poslední RZ byla v kabině Citroënu DS3 R3T obrovská. Jan Černý s Pavlem Kohoutem vezou z Itálie poháry za vítězství v kategorii dvoukolek, které si přidali k prvnímu triumfu na lednové Jänner Rally, kde kategorii dvoukolek také ovládli. Vítězství v Itálii znamená, že Černý s Kohoutem bezpečně vedou tabulku v kategorii dvoukolek a před dalšími soutěžemi, které je letos čekají, mají skvělou výchozí pozici. V absolutní klasifikaci Rally Mille Miglia obsadila jediná česká posádka desáté místo. Radost týmu byla v Itálii znásobena i tím faktem, že poprvé mezi dvoukolkami obsadily kompletní stupně vítězů vozy Citroën DS3 R3T.

Jan Černý „Jsem samozřejmě strašně šťastný. Vyhrát zde je naprosto snový výsledek. Hodně jsme se celý závod snažili a velkou přípravu jsme startu tady věnovali už několik týdnů předem. Věděl jsem, že jestli tady na těžkých italských asfaltech chceme uspět, musíme do toho jít naprosto naplno. Samozřejmě, k vítězství nám pomohl technický problém jinak nedostižného Campedelliho, ale taková je rally. Naše auto během celé soutěž fungovalo na jedničku, měli jsme jen drobnější problém s brzdami, ale i možná proto jsme jeli tak rychle. Dařilo se nám během druhé etapy perfektně trefovat do volby pneumatik a volili jsme jemně řezanou nejtvrdší pneumatiku Pirelli. Pneumatiky fungovaly i na dlouhých RZ perfektně a cítil jsem se s nimi jistý. Děkuji celému týmu, který má na našem úspěchu podíl. Naše vítězství dnes pořádně oslavíme.“

Cerny - Kohout, Rally 1000 Miglia

Sdílet

O autorovi

Komentáře