Rekordní seznam přihlášených hlásí úvodní soutěž italského velkého mistráku 44. Rally Il Ciocco 2021


Dvě posádky “ze světa” a tří česká želízka v italském ohni

Mezi 164 soutěžními dvojicemi jich najdeme hned 16 ze zahraničí. Velkým zpestřením je start dvou továrních posádek týmu Hyundai – Neuville/Wydaehe a Breen/Nagle s modely i20 Rally2.  

České barvy budou hájit Filip Mareš s Radovanem Buchou (Škoda Fabia Rally2 Evo), Erik Cais s Jindřiškou Žákovou (Ford Fiesta Rally2) a Roman Odložilík s Martinem Turečkem (Škoda Fabia Rally2 Evo).

V seznamu najdeme i tři bývalé italské šampiony – Paola Andreucciho, Giandomenica Bassa a Andrea Crugnolu. Když sečteme všechny jejich mistrovské tituly dohromady, dostaneme se (hlavně díky Uccimu) na úctihodnou číslovku 15.

Mareš-Bucha / Škoda Fabia Rally2 EVO

Mareš-Bucha / Škoda Fabia Rally2 EVO

Mezi čtyřiceti speciály R5 (Rally2) mají převahu ty od automobilky Škoda. Rovných 24 kusů. Zbylý počet tvoří konkurenční značky Hyundai, Citroën, Volkswagen a Ford.


Páteční prolog a závodní sobota

V Itálii je situace týkající se COVIDU stejně napjatá jako v jiných evropských státech. I proto došlo k částečnému ořezání harmonogramu soutěže. Nedá se ovšem říct, že by tím soutěž utrpěla na své náročnosti. 

Seznamovací jízdy jsou naplánovány na čtvrtek 11. března. 

V pátek 12.3.2021 dopoledne proběhnou technické přejímky a shakedown, na které v 16.30 hodin naváže Power stage s délkou necelé dva kilometry. 

Hlavní boje proběhnou v sobotu 13.3.2021 na devíti rychlostních testech v kopcích severně od Luccy. Erzety s názvy Massa-Sassarosso (6,90km), Careggine (14,90km) a Molazzana (8,68km) projedou soutěžní vozy hned třikrát. 

Cais-Žáková / Ford Fiesta Rally2

Cais-Žáková / Ford Fiesta Rally2 (foto: Vandraq studio)

Bez diváků, ale s přímými přenosy

Stejně jako na jiných zatím proběhnuvších soutěžích, i zde se bohužel nepočítá s přítomností diváků přímo u trati. Páteční speciálku však bude živě přenášet televize Rai Sport a také sobotní erzety by měly být pokryty kamerami. Prakticky tedy bude možné sledovat celou rally z tepla domova u obrazovky televize či počítače. 

Můžeme jen doufat, že se z tohoto řešení postupně nestane precedens pro další soutěže v celé Evropě a rally nebudeme nadále sledovat jen v režimu online.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře