Letošní 39. ročník Rallye Český Krumlov sice na první pohled kopíruje formát let minulých, ale pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsport připravili na trase několik zásadních novinek.

Rallye Český Krumlov si připisuje další světové prvenství. Naprostým unikátem je cesta na atraktivní divácké místo lanovkou.

Největší novinkou na trati soutěže je rychlostní zkouška poprvé na Lipensku, konkrétně přímo v Lipně nad Vltavou. Na rozdíl od některých jiných míst jsme tu našli obrovskou podporu v obci samotné i u zdejších firem a společností. Ukázali se jako důležití a nápadití partneři a těžit z toho budou především diváci.

Tato dynamická a stále se rozvíjející turistická oblast nejenže srdečně uvítala konání rychlostních zkoušek na svém území, ale navíc pro návštěvníky připravila zajímavý slevový balíček platný pouze při návštěvě Rallye Český Krumlov. Jeho součástí je rovněž zřejmě světový unikát – doprava diváků na divácká místa lanovkou! A navíc – dvě vyjížďky na rychlostní zkoušky za cenu jedné!

Další benefity pro návštěvníky soutěže představuje dvacetiprocentní sleva na vstup a atrakce vodního ráje Aquaworld nebo půjčovné sportovních potřeb v Lipno Rent. Bobová dráha Slideland Lipno věnuje svým návštěvníkům dárkový poukaz na další jízdu, k dispozici bude řada netradičních elektrovozidel jako koloběžky, elektroskaty, motorky, čtyřkolky a další. Nejen pro dospělé, ale i pro děti, všichni se mohou projet po dráze podle vlastního výběru. Pokud se nerozhodnete odložit na chvilku dítě do dětského koutku. A ještě k tomu má každý návštěvník nárok na desetiprocentní slevu v Restauraci Lanovka, Sportbaru Hříbek a Terase Kramolín, vše v bezprostřední blízkost rychlostní zkoušky a lanovky.
To vše platí v sobotu 28. května. Slevový lipenský rallyový balíček rozhodně umožní spolu s návštěvou rychlostních zkoušek prožít na Lipně velmi příjemný den.

Další novinky na trati

Už jsme informovali o zcela nové rychlostní zkoušce na Lipně. Tím však novinky letošního 39. ročníku Rallye Český Krumlov nekončí.

Poprvé se letos pojede test Slavkov v protisměru. V minulosti se už tak některé části RZ jezdily, ale od té doby již uplynula spousta času. Slavkov následuje hned po divácké českobudějovické superpeciálce a bude prubířským kamenem.

Stejně tak následující rychlostní zkouška Kohout – Ján, ta startuje o zhruba 300 m dříve než v loňském roce a současně se vrací na trasu k Ličovu z roku 2009. Obě zkoušky se pojedou dvakrát, účastníci soutěže historických automobilů ale druhý noční průjezd vynechají.

Druhá etapa zavede soutěžní posádky i diváky na dvě známé zkoušky Malonty a Přídolí. Právě mezi nimi se pojede letošní novinka Lipno. Také Přídolí pořadatelé v letošním roce obrátili, takže cíl bude u Slupence před Českým Krumlovem. Proti minulým létům se posune start až na konec obce Záhořanky, kousek před zajímavý technický sjezd lesním úsekem k Přídolí.

Všechny tři rychlostní zkoušky se pojedou opět dvakrát a mezi ně bude v Českých Budějovicích vložen druhý průjezd superspeciálkou. Také tady bylo nutné udělat určité úpravy, protože na její části vzniká nová výstavní hala. To divácky nejatraktivnější – vracák u startu – ale zůstává beze změn. Na posádky čekají opět dvě kola. Na výstavišti se uskuteční i páteční shakedown, takže týmy, který tento testovací úsek využijí, nebudou muset servisní zázemí nikam stěhovat divákům se rozšíří program přímo ve městě.

Nová RZ při Rally Český Krumlov

Většina českých soutěží se spoléhá především na osvědčené tratě rychlostních zkoušek, mimo jiné proto, že nové trasy se jen velmi těžko hledají. Českokrumlovští letos zavedený systém opustili a připravili úplně novou rychlostní zkoušku, která dosud v téměř čtyřicetileté historii soutěže, v v itineráři nebyla. Už tak tradičně těžká soutěž se stává ještě obtížnější.

Nová rychlostní zkouška Lipno, měří téměř 17 km a charakterem zcela zapadá do celé koncepce českokrumlovské rallye. Převažuje svižnější charakter, ale celkem třikrát mění jezdecký rytmus, což je pro posádky vždycky nejzajímavější. Poprvé se tak soutěžní peloton i diváci dostanou také na Lipensko.

Sedmý a jedenáctý test odstartuje v části Slupečná na okraji Lipna nad Vltavou a pak se vyšplhá až na nejvýše položený bod celé soutěže u Malšína. Další část RZ už dřívější účastníci krumlovské soutěže znají, klesá zpátky až na úroveň Vltavy u Branné. Tento úsek býval kdysi částí dřívější erzety Nahořany – Kyselov.

Novinka přinese několik zajímavých diváckých míst i různá další překvapení a zpříjemnění pro všechny návštěvníky, podrobněji o nich budeme informovat později.
Celkem na účastníky krumlovského podílu na Mediasport Mezinárodním mistrovství ČR čeká 12 rychlostních zkoušek o délce 188,5 km a na historická auta 10 zkoušek o délce 145,15 km.

Sledujte oficiální stránky 39. Rallye Český Krumlov www.rallyekrumlov.cz.

Sdílet

O autorovi

Komentáře