Třetí dějství letošní přetahované o rakouský titul hostila štýrská Bosch Super plus Rallye, tradičně spadající na přelom dubna a května. (VIDEO)

Oproti Lavanttalu a Jänneru čekala na posádky výrazně rychlejší trať s typickým klouzavým asfaltem, který dovede být zvláště za deště velmi nepříjemný. Ani proměnlivé podmínky a velmi klouzavá vozovka však v cestě za vítězstvím nepřibrzdily Beppa Harracha, který se radoval již potřetí v sezóně a neohroženě kráčí za skalpem Raimunda Baumschlagera.

Rakouská špička se na Bosch Rallye sešla v podobném složení jako na Lavanttalu. Tři vozy specifikace Super 2000 (Baumschlager, Winter, Waldherr) doplňovalo několik kvalitních produkčních Lancerů (Harrach, Saibel, Stengg, Rigger) a stále početnější pole účastníků skupiny dvoukolek (Neubauer, Danzinger, Wollinger, Böhm). Překvapivě vysoko byly ve výsledcích vidět starší Lancery skupiny H, které do Pinggau přivezli zkušený Walter Kovar a nadějný Philipp Lietz (Evo 7, ex-Schlager). Zvláště výkon druhého jmenovaného patřil k příjemným překvapením soutěže a jen potvrdil, že i v Rakousku není o talenty nouze.

Na špici nikoho nepustil ke slovu Beppo Harrach, který zvítězil v deseti zkouškách ze čtrnácti a nezpomalil ani v deštivé koncovce. Raimund Baumschlager ztratil v pátek kvůli zamlženému oknu tři čtvrtě minuty, ani po odečtení této ztráty by však mladému hraběti nemohl konkurovat. Mezi příjemná překvapení můžeme zařadit výkon Andrease Waldherra, jehož renovované Polo S2000 konečně fungovalo podle představ a výsledkem byla bronzová medaile jen těsně za „Mundlem". Bramborová medaile v cíli zdobila Patricka Wintera, který byl kvůli finančním problémům rád za to, že se vůbec mohl postavit na start.

Češi v Rakousku

Dvanáctiminutové video z dílny Jana Olejníčka mapuje nejen jízdu rakouských posádek, ale bere si na paškál i dva české reprezentanty, jež přijeli do Rakouska testovat novou techniku. Jan Šlehofer s novým subaru v panensky bílé barvě jel od začátku až do konce velmi dravě a svůj seznamovací start vyšperkoval ziskem solidní šesté pozice. Druhý náš zástupce Tomáš Pletka (Citroën DS3 R3T) musel naopak odstoupit již zkraje soutěže z nadějné sedmnácté příčky a projel kolem nás jen jednou.

Ve videu je k vidění i několik perliček

Zachycuje letošního jubilanta Williho Stengga (výročí 20 let v rally) při průjezdu „vracákem" v jeho rodném Rohrbachu, jen několik desítek metrů od týmové dílny. Ex-mistr Rakouska si na své „domácí RZ" počínal v prvním průjezdu znamenitě, ve druhé „rundě" však bohužel vypochodoval z tratě a soutěž zde pro něj skončila. Výročí letos slaví i jedničkový Golf, který byl na soutěžní tratě poprvé nasazen před 35 lety. Dravý Seppi Stigler ho na Bosch Rallye dovedl k překvapivému stříbru v kategorii historiků, když se mu podařilo porazit zhruba o polovinu silnější vozy Porsche a nestačil jen na Göttlicherovu Sierru.

Přejeme jasný obraz i zvuk!

 

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře