BMW Mini vydalo prohlášení, ve kterém oficiálně končí s finanční podporou WRC projektu.

Díky předchozí vstřícnosti koncernu BMW MINI mohlo dojít k homologaci nových komponentů pro speciál Mini John Cooper Works WRC a potažmo S2000 1,6T, finanční podpory využíval i oficiální reprezentant BMW Mini stáj Mini Portugal, prostřednictvím týmu Motosport Italia. V průběhu roku startovali s jejich vozy Armindo Araujo, Paolo Nobre a naposledy Chris Atkinson.

Toto rozhodnutí nic nemění na plánu startů Nobreho a Atkinsona na posledních dvou závodech seriálu na Sardinia a ve Španělsku.

Prodrive, který pracoval na vývoji Mini John Cooper Works WRC a S2000, bude nadále působit jako dodavatel potřebných komponentů, BMW Motorsport zase potvrdil pokračování aktivit na vývoji motoru! Mělo by tomu tak být až do roku 2018…

Otázkou nyní zůstává, jak se k tomuto rozhodnutí postaví FIA a případně co bude s případnou další homologací vozu Mini WRC. Prodrive totiž prezentuje,že na první čtvrtinu sezony 2013 má připraveny úpravy na motoru, karoserii i na transmisích… Zatím se nic nemění na plánech Prodrivu obsadit celý šampionát 2013.

Prodrive WRC Team rovněž zveřejnil jezdeckou sestavu pro poslední podnik sezony v Katalánsku. Vedle Daniho Sorda se představí mladý Fin Jarkko Nikara.

Sdílet

O autorovi

Komentáře