Značka Bentley slaví úspěchy s projektem supersportu GT3 Concept Racer. Ač se jedná o ryze okruhovou záležitost, v pozadí najdeme silná pojítka s rally.

Po představení na Paris Mondial de l’Automobile a LA Auto Show, míří Bentley Continental GT3 Concept Racer další prestižní show 2013 Autosport International. Ta proběhne 10. – 13. ledna v Birminghamu.

Speciál určený pro kategorii GT3 se těší mimořádné pozornosti. Za vše hovoří velký počet zájemců o pořízení okruhového Bentleye. Projekt má v režii motorsport oddělení automobilky v Crewe. Poprvé by tento vůz měl vyrazit na závodní trať na konci roku 2013.

Bentley pod dohledem specialistů z WRC

Špičkovou práci designérů, kteří stojí za velmi povedenou karosérií, podpoří fanouškům rallye velmi dobře známý M-Sport. Po Juhovi Kankkunenovi, který s vozem Bentley drží světový rychlostní rekord v jízdě na ledě (článek ZDE), představuje M-Sport další soutěžáckou veličinu v portfoliu značky.

M-Sport se ve spolupráci s designéry ujme vývoje speciálních komponent vozu GT3. Ve svém sídle Dovenby Hall v Cumbrii poskytne kompletní zázemí pro technický vývoj vozu a jeho uvedení na závodní okruhy.

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře