JUBILEJNÍ 50. ROČNÍK BARUM CZECH RALLY ZLÍN PROBĚHNE V TERMÍNU 27. – 29. SRPNA 2021 VE ZLÍNĚ A OKOLÍ I S FANOUŠKY RALLYSPORTU, ALE S URČITÝMI OMEZENÍMI PODLE AKTUÁLNÍCH HYGIENICKO-PROTIEPIDEMICKÝCH OPATŘENÍ VYDANÝCH MINISTERSTVEM ZDRAVOTNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY A KRAJSKOU HYGIENICKOU STANICÍ VE ZLÍNĚ.


Barumka s diváky, ale také s omezeními

Pořadatelé z AK Barum Zlín připravili na tuto významnou sportovní akci hygienicko-epidemiologický plán opatření ve spolupráci s delegátem pro COVID-19 a s epidemiologem KHS Zlínského kraje. Důležitá zpráva pro fanoušky je, že zlínští pořadatelé organizují jubilejní barumku i s přítomností diváků na rychlostních zkouškách.

Divácká účast na rychlostních zkouškách bude povolená ve stanovených počtech návštěvníků, diváků na sektor za dodržení stávajících hygienických podmínek a dodržení bezpečných rozestupů.

„Omezení nastanou pro vstup diváků do servisní zóny umístěné u firmy Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích a u organizovaných VIP prostor podél trati rychlostních zkoušek. Pro vstup do těchto prostorů bude vyžadován plastový pásek na ruce, který obdrží návštěvníci zdarma po splnění podmínek v akreditačním místě. Tento pásek bude platit po celou dobu konání rally, proto si jej prosím nesundávejte z ruky až do neděle,“ pověděl Miloslav Regner, ředitel rally.

Podmínky pro vstup do servisní zóny

Pro vstup do servisní zóny Barum Czech Rally Zlín v Otrokovicích a do VIP míst je nutné splnit jednu z následujících podmínek:
1. očkování– prokázat se potvrzením o očkování proti Covid-19 a mít 14 dní po 2. dávce
2. negativní PCR test (ne starší než 7 dní)
3. negativní antigenní test (ne starší než 72 hodin)
4. 180 dní po prodělání onemocnění Covid-19 – certifikát z Očkovacího portálu občana (ocko.uzis.cz) nebo potvrzení od praktického lékaře o prodělání onemocnění.

Dvě akreditační a testovací místa COVID

Pořadatel připravil dvě akreditační a testovací místa. Akreditační místo Zlín (včetně testovacího centra) bude umístěno ve stanu na parkovišti pod sportovní halou a točnou městské hromadné dopravy ve Zlíně v pátek 27. srpna.

Akreditační místo Otrokovice (včetně testovacího centra) bude umístěno v blízkosti servisní zóny (divácké parkoviště OK Trans) od čtvrtku 26. do neděle 29. srpna. Všichni návštěvníci servisní zóny se musí prokázat jedním z dokumentů o bezinfekčnosti a podepsat čestné prohlášení. Děti do 6 let mají povolen vstup bez nutnosti testu.

Akreditace a testování Otrokovice
Čtvrtek 26. srpna: akreditace od 13 do 19 hod, testování od 13 do 18 hod
Pátek 27. srpna: akreditace od 7 do 15 hod, testování od 9 do 14 hod
Sobota 28. srpna: akreditace od 8 do 21:30 hod, testování od 17 do 21 hod
Neděle 29. srpna: akreditace od 11 do 16 hod

Akreditace a testování Zlín
Pátek 27. srpna: akreditace od 13 do 21 hod, testování od 15 do 21hod

Mimo časy testování přímo na místě akreditace je možné využít:
– testovací místa Vaše laboratoře s.r.o., www.vaselaboratore.cz
– testovací místa CovidTestZlin, www.covidtestzlin.cz
– seznam dalších testovacích míst na webu Zlínského kraje, zobrazit zde

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře