Ostrým startem do 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín bude již pošestnácté v historii soutěže divácky atraktivní Super rychlostní zkouška v nočních ulicích Zlína.


Městská RZ – jede se!

V letošním roce se uskuteční v pozměněné podobě, kterou si vyžádaly stavební práce při opravě křižovatky ulic Vodní a Bartošova. Okruhový test se v itineráři barumky objevil poprvé při pětatřicátém ročníku v roce 2005 a od té doby nechyběl ani jednou!

Barum Czech Rally Zlín 2018

Mezi motoristickou veřejností se v poslední době začala jako lavina šířit informace, že při letošním ročníku barumky se nepojede divácky oblíbená Super rychlostní zkouška. V místě opravy vznikne nový kruhový objezd, čímž bude po jeho dokončení doprava v centru krajského města plynulejší.

„Spousta fanoušků nás v posledních dnech a týdnech neustále zasypávala dotazy, zda pojedeme superspeciálku nebo bude pro letošní rok vynechána vzhledem ke stavbě kruhového objezdu. Můžeme fanoušky ujistit, že ani při kulatém padesátém ročníku nebude v itineráři soutěže chybět. Pojede se tradičně v pátek večer a po dohodě s vedením města Zlína a zhotovitelem stavby můžeme použít současnou panelovou komunikaci. Ta vede kolem kruhového objezdu a bude využívána autobusovou dopravou. Všem patří za tento vstřícný krok velké poděkování,“ řekl Miloslav Regner, dlouholetý ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Barum Czech Rally 2019

Část městské RZ se oproti zvyklostem pojede v protisměru

Hlavní změnu trati najdeme krátce po startu a následném rovném úseku, kdy soutěžní vozy místo pokračování na nadjezd odbočí vpravo na panelovou cestu a pokračují směrem k autobusovému a bývalému svitovskému areálu. Po najetí na nadjezd v ulici Gahurova se pokračuje v tradiční podobě a směru. Kultovní místa městské erzety se pojedou na rozdíl od předchozích let v opačném směru, naposledy se jelo tímto směrem v roce 2016.

Městská RZ Barum Czech rally Zlín 2021

„Z loňské délky 9,51 km byla speciálka zkrácena na 9,18 km, ale hlavní část tratě zůstala zachována a fanoušci nebudou o nic ochuzeni. Již od 17 hodin se budou po trati prohánět ve vloženém závodě krásné „bugatky“ v rámci Grand Prix, poté jsme do harmonogramu zařadili spanilou jízdu historických automobilů, po které se odjede druhý závod GP Bugatti. Od 19 hodin bude trať Super RZ patřit ostrým speciálům Star Rally Historic a po jednadvacáté hodině absolvuje první rychlostní zkoušku startovní pole Barum Czech Rally Zlín,“ upřesnil Regner.

Barum Czech Rally 2019

„Chceme jet s diváky“, zní ze Zlína

Důležitá zpráva pro fanoušky je, že zlínští pořadatelé organizují jubilejní ročník i s přítomností diváků na rychlostních zkouškách.

„Nemáme podium na ohraničeném území jako například festivaly a diváci nám nestojí po stovkách za sebou. To naše pomyslné podium je více než dvě stě kilometrů dlouhé a díky tomu se odlišujeme od jiných akcí. Máme tak dostatek místa pro návštěvníky, rozmístěné na více místech v rozestupech, stojící na volném prostranství, kteří se netísní v desítkách řad za sebou. V loňském roce jsme řekli, že Barumku chceme jet s diváky a jejich účasti si velmi vážíme,“uzavřel Miloslav Regner.

Sdílet

O autorovi

4 komentáře

  1. Zdeněk Mynář na

    Super…super…moc děkujeme pořadatelům za srdcovku…za celou dobu trvání Barum rally jsem nebyl pouze 4x
    a historici, to je nádhera, průjezdy dveřmi napřed a zvuk motoru zvedá tep…sám vlastním Porsche 924 Targa

  2. Jsem pamětník Barumky . Od prvního ročníku se pravidelně zůčasťnuji . Pamatuji dobu kdy jezdil HUBÁČEK S ALPINOU nebo SIVÍK S AUDINOU , Blahna s Vaz – žiguli , nebo Novákem a dalšími . Byly to boje mezi Škoda auto z Boleslavi a ostatními kluby v ČR a zahraničními jezdci . Rivalita mezi kluby Slušovicemi, Zlínem a Otrokovicemi jejich místními AMK v podnicích např. Rudý říjen , GŘ gumárenského průmyslu v Loukách , JZD Šlušovice a podobně . Přeji tímto BARUMCE dalších 50 let konání soutěže .

  3. Ladislav Pospíšil. na

    naposledy jsem jel doprovod Petru Černohorskýmu jel s ing Novakem v roce 1979.Za Barum tým jel Pepa Sr

  4. Vůbec mě nezajímá ta hloupá rally, v době kdy docházejí zásoby ropy a kdejaký blbec vymýšlí absurdity jak zmenšit ulíkovou závislost. Mě jen zajímá jak projet Zlínem a okolí a vyhnout se omezením.

Komentáře