Letošní ročník rakouské obdoby našich sprintů – Austrian Rallye Challenge (ARC) čítá 6 závodů. Velká část z nich je dobře dostupná i z našich luhů a hájů. A na první z nich se můžeme těšit již 5. března tohoto roku.

Čemeřice černá (Helleborus niger L.) je rostlina z čeledi pryskyřníkovitých. Ne, nehodlám vám tu vést přednášku o botanice. Ale v německy mluvících zemích je její jméno v překladu „Schneerose“ – no a podle ní převzal název i první podnik ARC – Schneerosen rallye 2016 – Oficiální stránka soutěže. Její centrum je kousek od našich hranic, v městečku Raabs an der Thaya.

Letos se mohou diváci těšit na devět rychlostních zkoušek o celkové délce cca 99 kilometrů, které se půjčila z převážné části od Semperit rallye. Ta se v tomto regionu v dávně-nedávné době totiž jezdila. Dopoledne dvě rychlostní zkoušky ve dvou průjezdech, pak následuje „jednorychlostkové“ intermezzo v chlapském zábavním centru „Dynamite park“ – 100% šotolina, aby si odpoledne posádky střihly další dvě vložky – jak jinak, než dvakrát.

V seznamu přihlášených je k 20.2.2016 66 posádek – jak je v Rakousku zvykem – automobilová všehochuť. Po zimní přestávce přijede vyhnat pavouky z výfuku Fiesty R5 Roman Odložilík, věřím, že na paty mu bude šlapat Gerald Rigler – vloni vyrazil na tratě s Peugeotem 207 S2000 v nápadné žluto-červené livreji a během roku nabral nejen na rychlosti, ale i atraktivitě průjezdů. Následuje smečka Mitsubishi Lancer v průřezu všemi evolucemi a skupinami, nějaké ty předokolky, oblíbení historici a nemůžou chybět atraktivní švedské tanky – Volva.

První „erzeta“ odstartuje 5. března 2016 v 8:26 ráno, aby se posádka, která se nejlépe a nejrychleji popere s nástrahami tratě, ukázala v cíli soutěže za šera v 17:45 odpoledne.

Takže pokud je vám zimní závodnická přestávka dlouhá, vřele doporučuji vyrazit k našim jižním sousedům. Zábava je zaručena a vše je zde userfriendly – stát se dá bezpečně a skoro všude s minimem omezení a o nasazení posádek se taky nebojím. Většina z nich jsou „hobbíci“ s rallyovým srdcem na pravém místě.

A poslední rada na závěr – pokud na Čemeřici narazíte – NEJEZTE JI – je totiž jedovatá!

Auf wiedersehen in Österreich!


Oficiální výsledky – Schneerosen rallye 2016

1. Odložilík Roman – Tureček Martin / Ford Fiesta R5 / 58:15,6
2. Fischerlehner Martin – Unterweger Tobias / Mitsubishi Carisma GT Evo V / 58:25,2
3. Rigler Gerald – Rossgatterer Martin / Ford Fiesta S2000 / 58:28,1
4. Mühlberger Roman – Mayrhofer Natalie / Mitsubishi Lancer Evo VI / 58:45,3
5. Fischer Daniel – Buna Zoltán / Subaru Impreza GC8 / 59:23,6
6. Bisaha Ondřej – Šintal Lukáš / Škoda Fabia S2000 / 1:00:23,3

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře