Prémiový supersport kompakt z Ingolstadtu s názvem Audi A1 quattro bude vyroben omezené sérii 333 vozů.

Audi uvolnilo další obrázky novinky A1 quattro

17.2.2012 – Automobilka zveřejnila další fotografie očekávaného sportovního hatchbacku s názvem Audi A1quattro.

Spolu s obrázky byly zveřejněny další informace. Vůz, jež proddělal kompletní přestavbu, při které bylo změněno více než 600 částí, bude možné objednávat v Evropě již v průběhu března. Mezi zájemce v jednotlivých zemích bude rozděleno 333 kusů z limitované edice. Například podle informací britského importéra Audi zamíří na ostrovy 19 vozů, přičemž cena pro Brity činí £41,020 (asi 1 230 000 Kč). Vozy by měly být k dispozici ve druhé polovině roku 2012.


Vlk v rouše beránčím – Audi A1 quattro v limitované edici

29.12.2011- Posuďte sami. S délkou pouhých 3 987mm ukrývá pod kapotou 256 koňských sil. Sportovní projev má na starost osvědčený dvoulitrový agregát TFSI. Z nuly na sto dává malé Audi za 5,7s. Na celém světě pak učiní šťastnými pouhých 333 majitelů.

A1 quattro disponuje šestistupňovou manuální převodovkou a stálým pohonem všech kol. Za normálních okolností směřuje většina výkonu an přední nápravu, za zhoršené adheze přesměruje elektronika přebytek na zadní kola. Elektronická uzávěrka diferenciálu (EDL) brzdí to z kol, u kterého hrozí nebezpečí smyku. Stabilizační systém ESP disponuje také sportovním módem. S ohledem na výkon vozu byla spojka umístěna v zadní části, bylo tak dosaženo ideální distribuce váhy.

Audi A1 quattro

V exteriéru zaujme bílá Glacier White metalíza, 18′ palcová kola v "turbine" designu, černá střecha ve vysokém lesku, sportovní nárazníky a výraznými koncovkami výfuku a návdavkem tomu efektní zadní křídlo.

Šedočerná Silk Nappa kůže s červeným obšitím dominuje interiéru. Sportovní rysy podporují pedály z broušeného nerezu. Přístrojové desce vévodí otáčkoměr s červeným pozadím, obrazovka systému DIS a logo QUATTRO. Třešničkou na dortu je pak sportovní volant obšitý kůží s dvojicí ovládacích hliníkových pádel a výrobním číslem vozu.

Audi A1 quattro

Audi myslí také na milovníky elektroniky. Za všechny moderní vymoženosti stojí za zmínku digitální DAB rádio, Audi Music Interface, MMI navigace využívajícího vestavěného pevného disku a čtrnácti reproduktorová soustava BOSE o výkonu 465 wattů. Samozřejmostí je příprava pro mobilní telefon umožňující propojit přístroj prostřednictvím bluetooth s internetem a využívat některé geolokační aplikace, například Google Earth. Posádka vozu má také k dispozici integrovaný Wi-fi hotspot.

V prodeji bude pouze levostranná verze, na trhu se mají první kousky objevit ve druhé polovině roku 2012.

Produkční limitovaná edice vychází ze showcaru Audi A1 Clubsport quattro, které se v červnu představilo na na GTI Setkání U Wörthersee. Zde je video, které představuje přípravu vozu, který v původní verzi disponoval výkonem 503 koní!

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře