Andreas Mikkelsen nastoupí za obhajobou titulu v IRC s novým designem jeho Škody Fabia Super 2000 v barvách týmu Škoda UK Motorsport.

Andreas Mikkelsen bude nadále pokračovat se spolujezdcem Olou Floenem. V designu vozu stáje Škoda UK Motorsport zůstane dominantní motiv britské vlajky na kapotě a střeše fabie.

Škoda UK design

ŠKODA UK Motorsport bude nadále působit s podporou továrního týmu, ale opět s nezávislým týmem pod vedením manažera Andyho Rogerse. Pierfranceso Zanchi a Nicolas Roux pokračují v roli šéfa týmu a hlavního inženýra. Z toho plyne pokračování spolupráce se stájí Škoda Italia.

Po výpadku Skotska bude domácím podnikem týmu irská Donnelly Group Circuit of Ireland Rally. Pro Andrease nebude start v Irsku nový, neboť v sezoně 2007 se objevil na několika závodech irského asfaltového šampionátu, a tak unikátní uskákané a úzké silnice ho určitě nepřekvapí.

Radost má Mikkelsen i ze zařazení Rally San Marino do kalendáře IRC. Andreas v tomto závodě loni zvítězil, nakonec se stal italským šotolinovým šampionem.

Andreas Mikkelsen k sezoně: „Nová sezona zahrnuje řadu známých podniků, ale také čtyři nové rally. Určitě se mi líbí Irsko, věřit si budu i v okolí San Marina. O závodech v Rumunsku a Bulharsku ale nevím vůbec nic. Ale na nových závodech určitě nebudu bez šancí a věřím, že tam uspěji.“

Sdílet

O autorovi

Komentáře