Zahraniční zpravodaj RALLYLFE.cz Martin Holmes navštívil Prodrive a zjišťoval aktuální informace kolem působení značky MINI v rally.

Start Dani Sorda ve Španělsku potvrzen

Richard Taylor z Prodrive potvrdil nasazení Dani Sorda na Španělskou Catalunya rally, závěrečný podnik šampionátu WRC 2012, a jednu zbývající rally. Kromě Rally Deutschland a již zmíněné Španělské rally, tak přichází do úvahy tři zbývající podniky – Rally GB, Rally de France nebo Italská rally.

"Na začátku jsme se s Danim dohodli na sedmi podnicích, což chceme splnit. Doposud máme za sebou čtyři starty. Ze zbylých jsou již známé Německo a Španělsko. Poslední bude upřesněn v krátké době," uvedl Richard Taylor.

Sordo, Wilcock, Lapworth

Kris Meeke opět usedne do MINI

Nikoli však na Finské rally, ale o týden dřív v populárním Orchard Motorsport Lurgan Parku na jednodenní motoristické akci v Severním Irsku. Kris bude pilotovat soukromé Mini John Cooper Works WRC, které vlastní Derek McGeehan. Se stejným vozem vybojoval Eugene Donnelly druhé místo na Galway rally. Jelikož Meeke pochází z nedalekého Dungannonu, bude tento start mimořádně prestižní záležitostí pro bývalého továrního jezdce MINI.

Kris Meeke

Jak to bude dál?

Pochopitelně došlo na aktuální stav kontraktu mezi Meekem a Prodrive. Situaci upřesnil Richard Taylor:

"Kris Meeke si může prakticky dělat co chce, v tuto chvíli mu nejsme schopni nabídnout místo v závodním voze." R.T.

Nakonec ještě zvídavá otázky na téma budoucnost MINI. Tak jak to tedy bude se značkou v příští sezoně?

"Stále doufáme ve starty v celé sezoně 2013, nicméně je příliš brzy na to, dát jasné stanovisko. Rovněž v tuto chvíli není jasné, zda se přihlásíme jako oficílní tovární tým." R.T.


Aktuality z týmů

Turecko: TOK Sport

Tým Kuvajťana Abdulazize Al Kuwariho, v jehož barvách minulý víkend startoval Antonín Tlusťák (foto) na Bosphorus rally, nasadí na Neste Oils Rally Finland vůz MINI v plné specifikaci WRC. Za volant usedne soukromník Riku Tahko.

TOK Sport MINI, Antonín Tlusťák, Bosphorus rally 2012

Česká repubilka: Euro Oil Invelt team

Podle aktuálních informací se pracuje na specifikaci 01B pro Václava Pecha.

Portugalsko: MINI Portugal

Specifikaci 01B má již k dispozici také portugalský tým. Nicméně ve Finsku zůstane u současné verze 01A. Tým vysvětlil volbu stručně:

"Armindo (Araujo) je spokojený s verzí 01A, proto jsme se rozhodli takto…"

MINI Portugal

Paradoxně to byla právě Finská rally v loňské sezoně, která se výrazně podepsala na změnách vozu MINI JCW a ovlivnila vznik specifikace 01B. Kuriozní situaci vysvětlil Taylor:

"Ve skutečnosti se problémy loni ve Finsku týkaly pouze továrních vozů. Problémy s pískem, který se dostával do sání a motoru, jsme si způsobili sami nastavením příliš nízké světlé výšky vozu. Ostatní MINI tyto problémy neměly…" R. T.

 

Sdílet

O autorovi

Komentáře