Stal se legendou Le Mans a nesmazatelně spojil své jméno se značkou Audi. O víkendu se probil do obou finále prestižního závodu Race of Champions. Tom Kristensen odpovídá na tři otázky.

Tom Kristensen (článek před startem ROC ZDE) postoupil do nejsledovanější části show v německém Düsseldorfu poté, co porazil další legendu motoristického sportu, Michaela Schumachera. Aby těch trofejí nebylo málo, pokořil Kristensen čerstvého šampiona F1, Sebastiana Vettela. Jediný, před kým se musel dánský pilot sklonit, byl v závěrečném finále Sebastien Ogier.

Tome, probojoval jste se do obou finále – Race of Nations i Race of Champions. Jste po víkendu spokojen?

"Absolutně. Jsem nadšený, že jsem se dostal na finálová fota z obou závodů. Sebastien Ogier je mistr s velkým M. O tom není pochyb. Osobně mi nedělalo nejmenší problém, řídit všechna auta během závodu. Zejména Audi R8 LMS, což není pouze zbraň pro Le Mans, ale užijete si s ním spoustu zábavy také na stadionu, jako je tento v Düsseldorfu."

V jednom dnu jste porazil esa F1, Sebastiana Vettela a Michaela Schumachera. Jaké pocity to ve vás vyvolalo?

"Pochopitelně se jedná o fantastickou věc, která se vám v motoristickém sportu nestává často. Momentálně se nejvíc těším domů. Můj nejmladší syn Oswald je velký fanoušek Sebastiana Vettela. Dostal jsem od něj úkol, za každou cenu přivézt jeho autogram. Nejdřív jsem získal pro Oswalda Sebastianův podpis a pak ho porazil!"

Přavažují z vašeho pohledu při ROC sportovní ambice nebo si to užívate spíš jako zábavu?

"Kombinace obou dělá z Race of Champions jedinečnou událost. Chuť vítězit máme všichni v krvi, to je automatické. Na druhou stranu se vždy velice těším na setkání se spoustou kamarádů. Občas se ale přihodí zvláštní věc, jako třeba tato – stejně jako mnoho dalších účastníků jsem vezl v autě nějakou ženskou. Když jsem jel proti Vettelovi, neustále v autě mluvila, vykřikovala a nebyla k utišení. Několikrát jsem jí žádal, jestli by se nemohla ztišit. Načež mi odsekla, že je momentálně naživo v televizi a musí pracovat…"

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře