Dalším střelcem od pasu je Robert Čonka. Tři otázky, tři odpovědi… (nejen o rally).

V loňské sezoně jsi jezdil s vozem Škoda Felicia Kit Car a rovněž se Škodou Fabií. Jak se přecházelo z jednoho vozu na druhý?
„Každé auto je úplně jiné a vyžaduje jiný jezdecký styl. Kit je hodně milé auto, které dokáže ledacos odpustit. Fabia je přesný opak felicie. Vyžaduje agresivní jízdu a paradoxně, čím jsi na ni drsnější, tím lépe funguje. Také v souvislosti se sekvenční převodovkou musím stále brzdit levou nohou, což u kitu nebylo až tolik potřeba. Celý vyškovský sprint mi trvalo, než jsem se aspoň trochu přizpůsobil autu. Bude mi ale ještě chvíli trvat, než s fabií pojedu se stejnou jistotou jako s kitem.“

Pro letošním roce plánuješ opět starty v rallysprintech. S jakými ambicemi vstupuješ do sezony?
„Na to je opravdu těžké odpovědět. Uvidíme, jaká se sejde v Hrádku konkurence, pak si mohu teprve určovat cíle. Ale vždy se snažím jet, co nejrychleji a závody si užít. Doufám, že pojede co nejvíce kluků, aby závody v naší třídě byly zase dramatické. Mám rád, když se to na špičce mele.“

Příznivci automobilových soutěží tě znají jen z pohledu rally. Odhal nám prosím i své další adrenalinové koníčky…
„Teď jsi mě dostal (smích). Začněme tedy po pořádku. Moje velká vášeň jsou motorky. Mám Hondu VTR a CRF. Jednu na silnici, druhá je motokrosová. Na silnici se snažím jezdit co nejčastěji. Zažívám tam podobné pocity, jako v závoďáku a mám rád tu kupu koní pod zadkem. Na krosce jezdím víceméně kvůli kondici a také pro radost. Brácha jezdí motokros závodně, tak se občas přidám k tréninku, ale dávám pozor, abych profíkům nepřekážel. Jednou jsem vystoupil z krosky docela v kalupu a těžce se mi zvedalo. Už hold nejsem nejmladší (smích).

Další zálibou je hokej, který sleduji pasivně na stadionu, jako fanoušek nebo u televize. Sliboval jsem si, že začnu hrávat hokej rekreačně, ale nemám šanci to časově zvládnout. Mým koníčkem je i rybaření. Když jsem vracel povolenku, v úlovcích jsem neměl jediný zápis. Loni jsem byl rybařit snad jednou a chytil jsem tři komáry!!! Nestíhám a navíc ti komáři mne fakt otrávili. Ale letos bych chtěl jít vícekrát.

Mezi adrenalinové záliby asi určitě nemohu řadit spánek. Mám ho rád asi jako každý, opravdu s chutí si pospím.“

Sdílet

O autorovi

Komentáře